Pitbull zaprzyjaźnił się z dzieckiem
Źródło: instagram/dankroftk9

Zostawiła pitbulla samego z niemowlęciem. Gdy wróciła do pokoju, nie mogła uwierzyć

27 Kwietnia 2020

Pitbull został sam na sam z niemowlęciem. Matka nikogo nie posłuchała i zostawiła ich samych. Gdy wróciła do domu nie mogła uwierzyć. Zastała widok, którego się nie spodziewała.

Każda rasa psów ma swoje własne stereotypy. Niektórzy mówią, że np. dobermany to niewrażliwe psy, a inni w ogóle nie zgadzają się z tym stwierdzeniem. Część ludzi wierzy, że pitbull to rasa pełna agresji i wybuchowości. Czy tak jest naprawdę? Młoda mama była zaskoczona naturą swojego pitbulla o imieniu Akamara.

Pitbull był sam z dzieckiem

Młoda mama ma ogromne zaufanie do swojego czworonoga, choć nie spodziewała się u niego aż takiej wrażliwości. Akamarę traktuje jak swojego przyjaciela, choć miała pewne wątpliwości. Kobieta niedawno urodziła, nie wiedziała jak pies zareaguje na spotkanie z noworodkiem. Jej znajomi odradzali trzymanie psa w bliskiej obecności dziecka. Martwili się, że czworonogów, który uchodzi za agresywnego, skrzywdzi dziecko. Prawda była zupełnie inna.

- 27 listopada na świecie pojawił się mój synek Siegmund. Wtedy poznał go nasz pitbull. Wszyscy mówili mi, jakie to jest niebezpieczne i że powinnam dwa razy pomyśleć, zanim do tego dopuszczę. Ostrzegali mnie, że w końcu dojdzie do wypadku. Nie mieli racji. Nasz czworonożny przyjaciel podszedł do dziecka i chciał się jedynie do niego przytulić – napisała na swoim profilu na Instagramie mama synka.

Kobieta zauważyła, że prawda o pitbullach jest zupełnie inna. Tak naprawdę to bardzo rodzinna rasa, która zrobi wszystko, by uratować grono przyjaciół i swoich bliskich. Mają wysoce rozwinięty instynkt opiekuńczy, czego dowodem jest relacja Akamary z małym niemowlęciem. Pies towarzyszy dziecku od najwcześniejszych dni. Jest jego przyjacielem od kołyski.

- Dlaczego uważa się, że są niebezpieczne? To wszystko wina człowieka! To ludzie zmuszają psy do walk, a pitbulle są tego najlepszym przykładem. Mają silne szczęki i kojarzą się z agresywnymi osobnikami. Ale przecież nie są mordercami... – tłumaczy matka chłopca.

Matka Siegmunda jest pewna, że jej syn może liczyć na wsparcie Akamary, który jest jego prawdziwym przyjacielem na dobre i na złe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pitbull wcale nie okazał się agresywnym psemPitbull wcale nie okazał się agresywnym psem
instagram/dankroftk9

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kocia mama nie mogła uwierzyć, co właściciel robi z jej dzieckiem. Ruszyła do akcji
  2. Najcięższe rasy psów. Które czworonogi ważą nawet 100 kilogramów?
  3. Pożegnali go jak bohatera i przyjaciela rodziny. Owczarek niemiecki odszedł na policyjną emeryturę
  4. Znalazła porzucone szczeniaki pod autem. Rodzeństwo było w ciężkim stanie
  5. Właściciel zmarł z powodu koronawirusa. Chihuahua szuka nowego domu, jest w schronisku za granicą
  6. Uratowali lisa z hodowli na futra. Teraz zwierzę zachowuje się jak pies

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł