Pitbull doświadczył wielu krzywd ze strony człowieka
Źródło: Facebook/Baxter Veterinary Clinic

Znalazł pitbulla w krytycznym stanie. Lekarka była wstrząśnięta jego widokiem

25 Maja 2020

Pitbull został porzucony w lesie. Zwierzę było w krytycznym stanie. Całe szczęście, ktoś zauważył czworonoga i postanowił mu pomóc za wszelką cenę.

Pitbull mógł leżeć w lesie nawet przez kilka lub kilkanaście dni. Czworonóg został porzucony wśród drzew, niestety był w tak złym stanie, że nie potrafił sam się wydostać i poszukać pomocy. Kiedy Casey Lawrence, agentka nieruchomości, odnalazła zagubionego czworonoga zamarła na jego widok. Kobieta nie szukała psa przypadkiem, a straciła orientację w ternie, od razu wiedziała, że musi mu pomóc.

Pitbull w krytycznym stanie trafił do lekarza

Kobieta od razu zabrała go do kliniki weterynaryjnej. Niestety, lekarze nie mieli dobrych wiadomości – uratowanie życia graniczyło z cudem.

Pitbull, który otrzymał na imię Rambo był w wyjątkowo tragicznym stanie. Nie potrafił już samodzielnie się poruszać. Najprawdopodobniej padł ofiarą człowieka, który przymuszał psa do ciężkich zadań. Zwierzę mogło być wykorzystywane jako przynęta w polowaniach. Na jego ciele znajdowały się ślady ugryzień, rany nie goiły się. Gdyby nie przypadkowe spotkanie z agentką, pies nie otrzymałby szybkiej pomocy.

Gdy zbadano miejsce odnalezienia psa, odszukano kości i fragmenty ciał innych zwierząt. Być może było to miejsce, gdzie ktoś organizował nielegalne walki czworonogów. Gdy policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, lekarze zajęli się opatrywaniem ran pitbulla. Psa czekała długa rehabilitacja, by w końcu mógł dojść do siebie.

Weterynarze wspominają, że zaskoczyła ich reakcja pitbulla na obecność człowieka. Zwierzę szybko nabrało zaufania do lekarzy. Uśmiechał się, choć było pewne, że w środku niewyobrażalnie mocno cierpi. Jego postawa jest godna podziwu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mogą przyjść do Ciebie i wlepić mandat za zwierzaka. Ile?2. Kotek urodził się z rzadką chorobą. Zdjęcia odbierają mowę, ludzie prześcigają się by go adoptować

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pitbull wymagał opieki specjalistówPitbull wymagał opieki specjalistów
facebook/Baxter Veterinary Clinic

Pies jest teraz pod opieką ludzi z dobrym sercemPies jest teraz pod opieką ludzi z dobrym sercem
Facebook/Baxter Veterinary Clinic

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się jamnik, widzisz go? Odpowiedź jest oczywista, jednak tylko 6% osób znajduje psa w 5 sek
  2. Mały jelonek pojawił się na ganku. Niespotykana reakcja kota
  3. Polska posłanka pogrążyła się w żałobie. Straciła wierną przyjaciółkę
  4. Zaatakował psa w lesie i uciekł. Właściciele zwierzaka szukają sprawcy
  5. Nie żyje najsławniejsze zwierzę z zoo. Jego historia wprawia w osłupienie
  6. Znalazła przy drodze czarny worek. Kiedy do niego zajrzała, zaniemówiła. Szczegóły porażają

Źródło: pikio.pl

Następny artykuł