pitbull na kolanach
Źródło: youtube.com/thewindflowerfarm

Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni

23 Października 2020

Pitbull spędził w schronisku 6 z 7 lat, jakie przeżył na tym świecie. Choć zawsze wykazywał się łagodnością i przyjacielskim stosunkiem do ludzi, regularnie pomijano go przy adopcji. Prawdopodobnie ze względu na stereotypy dotyczące jego rasy. W Stanach Zjednoczonych te psy są owiane tak złą sławą, że niektóre organy samorządowe zakazują ich hodowli.

Pitbull w schronisku był wypuszczany z klatki na zaledwie dwie godziny dziennie. Pozostałe 22 spędzał w ciasnym boksie. Wydawało się, że jego sytuacja jest beznadziejna. Praktycznie nikt nie przychodził do placówki, by adoptować zwierzaka jego rasy. W końcu jednak w jego życiu pojawił się promyk nadziei. Rufo był wyjątkowy. Był mieszańcem, co mocno wpływało na zainteresowanie nim osób pojawiających się w placówce. W ośrodku adopcyjnym zjawił się Jon. Przez 6 długich lat pies czekał na osobę, która doceni go za to, jaki jest i w końcu na nią trafił.

Dramat w Lublinie. Ktoś zakopał dziś psa żywcem, policja poszukuje sprawcyDramat w Lublinie. Ktoś zakopał dziś psa żywcem, policja poszukuje sprawcyCzytaj dalej

Pitbull trafił do schroniska gdy miał roczek

Schroniskowa rzeczywistość potrafi odcisnąć mocne piętno na psychice psa. Właściwie przez całą dobę panuje tam hałas, zwierzęta bez przerwy szczekają, wzajemnie prowokując się do wydawania jeszcze większej ilości dźwięków. Kontakt z ludźmi i innymi czworonogami jest mocno ograniczony. W wypadku placówki położonej w Nowym Yorku, do której Rufo trafił, wolontariusze mogli zapewnić każdemu z psiaków zaledwie dwie godziny zabawy na wybiegu dziennie. To były najszczęśliwsze momenty w życiu pitbull.

Mimo sytuacji, w jakiej się znalazł, nie stracił nadziei ani zapału. Był bardzo przyjacielski, łasił się do każdej napotkanej osoby. Uwielbiał chwilę, gdy wolontariusze mogli poświęcić mu więcej uwagi. Najbardziej lubił zabawy piłką. Niestety w jednym momencie na wybiegu przebywało wiele psów i nie zawsze mogli poświęcić mu tyle czasu.

Na szczęście zwierzak trafił na schronisko, w którym nie usypia się niechcianych zwierząt. Pracownicy wierzyli, że w końcu nadejdzie dla niego szczęśliwy dzień, w którym ktoś przygarnie go do swojego domu i otoczy troskliwą opieką. Pies spędził pod ich opieką pół swojego życia. Robili wszystko, by znalazł rodzinę, publikowali jego zdjęcia w sieci, wypytywali znajomych o możliwość adopcji, jednak wszystko na darmo.

W końcu w schronisku zjawiła się pewna kobieta. Choć nie mogła go adoptować, zakochała się w łagodnym pitbullu. Gdy tylko zbliżyła się do jego klatki i wyciągnęła rękę, pies całym ciałem przylgnął do kraty, licząc, że zostanie pogłaskany. Wzruszona mieszkanka Nowego Yorku od razu zaczęła szukać osoby, która mogłaby go przygarnąć.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
  2. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?
  3. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

Życie pitbulla zmieniło się o 180 stopni

Przypomniała sobie, że wiele lat wcześniej uratowała porzuconego psa, którego zabrał od niej pewien mężczyzna. Niedawno widziała w mediach społecznościowych post, informujący o śmierć zwierzaka. Zaznaczył, że przeżyli razem wiele wspaniałych lat, a czas spędzony z towarzyszem wiele dla niego znaczył.

Kobieta postanowiła sprawdzić, czy Jon nie zechce pomóc kolejnemu zwierzakowi w potrzebie. Wysłała mu zdjęcia i informację o Rufo. Mężczyzna był zachwycony tym pomysłem. Choć mieszkał w Bostonie, od razu zdecydował się pojechać po pitbulla. Gdy tylko go poznał, od razu go pokochał.

Zabrał go ze sobą na drugie wybrzeże, co jakiś czas dzieląc się z kobietą zdjęciami ze wspólnych spacerów i zabaw. Zarówno on, jak i jego nowy przyjaciel, wyglądają na nich na bardzo szczęśliwych. Kobieta uznała, że zmontowanie z nich filmiku, będzie świetnym sposobem na promowanie adopcji zwierząt ze schronisk. Rezultaty możecie podziwiać poniżej.

ZOBACZ FILMIK:

Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jawZaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jawCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
   2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
   3. Ledwo się urodził, już przyjęli go do służby. Najsłodszy psi strażak na świecie ma serce na nosku
   4. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
   5. Maryla Rodowicz "Nie mam już gorączki". Wiemy jak czuje się gwiazda po zakażeniu koronawirusem
   6. Mama 6 -tki dzieci opowiedziała o rodzinnych obiadach. Spadło na nią morze krytyki, powód zadziwia

Ostaszewska ma COVID-19. Boli ją nie do opisania, nie ma smaku, zasłynęła popularyzacją wegetarianizmu

Źródła: youtube.com

Następny artykuł