pitbull leży
Źródło: facebook.com/Ali Thomson

Wszyscy porzucili sparaliżowanego pitbulla.Wtedy wydarzyła się niezwykła rzecz

22 Sierpnia 2020

Pitbull został przywieziony do kliniki weterynaryjnej z bardzo poważnymi objawami. Nie mógł poruszyć żadną kończyną, co jakiś czas wstrząsał nim jedynie dreszcz bólu. Okazało się, że pies zachorował na tężec. Jego leczenie, choć możliwe, było skomplikowane i kosztowne. Właściciele musieli podjąć trudną decyzję.

Pitbull wiele wycierpiał. Choroba sprawiała mu straszny ból, na dodatek nie mógł się poruszyć. Wszystkie mięśnie jego ciała były napięte, nie mógł się poruszyć. Tężec nieleczony doprowadziłby do śmierci zwierzaka. Właściciele, obawiając się wysokich kosztów leczenia, które nie gwarantowało pozytywnego rezultatu podjęli decyzję o uśpieniu zwierzaka. Ali Thompson, lekarka, która opiekowała się zwierzakiem, nie miała jednak serca wykonać tej procedury. Postanowiła zawalczyć o życie szczeniaka.

Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powodyDlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powodyCzytaj dalej

Pitbull miał nikłe szanse na wyleczenie

Zwierzak wymagał nieustannej opieki. Co dwie godziny lekarka musiała zmieniać kroplówki, dostarczające wodę i substancje odżywcze do jego organizmu. Co chwilę trzeba było też podawać mu leki przeciwbólowe. Pies wymagał także regularnych masaży pobudzających krążenie w sparaliżowanych mięśniach, co jakiś czas musiał być przekładany z boku na boku, by nie dostał odleżyn. Opieka nad psem była więc czasochłonna i wymagająca. Przez 10 dni weterynarz i jej mąż nie odstępowali łóżka, na którym leżał ich pacjent ani na chwilę. Po tym czasie, pies zaczął wykazywać pierwsze ślady poprawy. Był w stanie poruszyć samodzielnie głową. Po upływie miesiąca udało mu się samodzielnie stanąć na nogach. Od razu zaczął machać ogonem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
2. Zauważyła, że jej kotka inaczej się zachowuje. Gdy weterynarz spojrzał na zdjęcie, wszyscy zdębieli
3. Kobieta spędziła noc w schronisku w sali z psem. Powód przyprawia o łzy

Nowa właścicielka pitbulla wierzy w jego wyleczenie

Stan zwierzaka poprawił się na tyle, że lekarka, która podjęła decyzję o adopcji zwierzaka, czeka jedynie na moment, w którym będzie mogła zabrać swojego nowego pupila na spacer. Obecnie pies wciąż jest zbyt słaby by chodzić o własnych siłach. Może jednak przyjmować już stałe, specjalnie przygotowane pokarmy i pić samodzielnie. Czeka go jeszcze długi proces rehabilitacji jednak szanse na to, że Bunny wyzdrowieje są bardzo duże. Choć pupil mógłby mieć żal do swojego poprzedniego właściciela, który skazał go na śmierć, lekarka rozumie tą decyzję. Mężczyzna nie spodziewał się, że pies może zostać wyleczony za darmo. Koszty jego leczenia byłby ogromne, gdyby nie to, że wykonała je sama. W innej klinice zapłaciłaby wiele tysięcy dolarów. Większość osób nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Czworonóg miał szczęście, że trafił na tak wspaniałomyślnego weterynarza, który przeżył dla niego tyle wyrzeczeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama kupiła w internecie wielkie jajko dla dzieci. Zamarli, kiedy coś zaczęło z niego wychodzić
  2. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie
  3. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt duże

źródło: planetapolska.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł