pitbull
Źródło: unsplash.com/Chris Nemeth

Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła

17 Listopada 2020

Pitbull należący do pewnej rodziny był raczej przewidywalnym zwierzakiem. Został przez nich zaadoptowany kilka lat temu i wyraźnie wdzięczny, uwielbiał spędzać czas ze swoimi nowymi właścicielami. Jednak pewnej nocy jego panią obudziło dziwne zachowanie pitbulla. Gdy podążyła za nim, zamarła z przerażenia.

Pitbull pewnego wczesnego poranka obudził właścicielkę uporczywym szczekaniem i zaczepkami. Kobieta nie kryła zdziwienia, jako że zwierzak zazwyczaj był bardzo spokojny i nie zdarzało mu się głośno ujadać. Przez chwilę myślała, że może czworonogowi coś się pomyliło i nagle zachciało mu się zabawy, postanowiła jednak sprawdzić, o co mu chodzi. Gdyby nie pies, rodzinę mogłaby spotkać ogromna tragedia.

Golden retriever zajrzał do kołyski dziecka. Sekundy później stała się niezwykła rzeczGolden retriever zajrzał do kołyski dziecka. Sekundy później stała się niezwykła rzeczCzytaj dalej

Pitbull dziwnie się zachowywał

Przygarnięty ze schroniska pies szybko stał się oczkiem w głowie rodziny. Uwielbiał wszystkich - chętnie spędzał z właścicielami czas na zabawie, wygłupach i czułościach, ale najbardziej pokochał najmłodszego syna, z którym zaprzyjaźnił się niemal od razu.

Zazwyczaj grzeczny i spokojny pitbull, pewnego poranka obudził mamę, ściągając z niej kołdrę. Był wyraźnie niespokojny, szczekał i zaczepiał ją, tak jakby chciał, by poszła za nim.

Zaspana kobieta zmartwiła się zachowaniem czworonoga i mimo że nie wiedziała, co się dzieje, nie miała wątpliwości, że należy zaufać psu. Intuicja podpowiedziała jej, że tym razem nie chodzi o chęć do zabawy albo nagłą potrzebę spaceru.

Postanowiła więc, że wstanie z łóżka i pójdzie za psem, który wyraźnie chciał jej coś pokazać. Gdy pitbull zaprowadził ją do łazienki, kobieta całkowicie rozbudziła się w kilka sekund.

Na podłodze toalety leżał jej najmłodszy syn. Przerażona i zaskoczona mama natychmiast zadzwoniła po pogotowie, które na miejscu zjawiło się już po krótkiej chwili.

Okazało się, że chłopiec miał atak padaczki. Czujność psa uratowała chłopcu życie - lekarze, którzy zjawili się na miejscu, błyskawicznie się nim zajęli. Gdyby nie pitbull, aż strach myśleć, co mogłoby się wydarzyć.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spacerowicze natknęli się na psa, który miał wbite 2 strzały. Wiemy, kto doprowadził do dramatu
2.Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3. Jak rozpoznać płeć kota? Czy podniesienie ogona wystarczy? Istnieje bardzo łatwy sposób, po tym trudno się pomylić

Pitbull, najlepszy przyjaciel człowieka?

Rodzina nigdy nie była tak wdzięczna i szczęśliwa z powodu decyzji o adopcji pupila. Pies od razu wyczuł, że coś jest nie tak z jego ulubionym towarzyszem zabaw. Pitbull, który przez wielu uważany jest za groźną, agresywną rasę okazał się prawdziwym bohaterem.

Choć rasa ta wciąż nie cieszy się najlepszą sławą i niektórzy uważają ją za wyjątkowo niebezpieczną, prawda jest zupełnie inna. Oczywiście, mogą zdarzyć się przypadki agresywnych pitbulli, jednak podobnie jest z każdą inną rasą, która nie została odpowiednio zsocjalizowana.

Pitbulle są bardzo odważne i czujne. Wbrew powszechnej opinii, są również bardzo inteligentne i doskonale wiedzą, jak skomunikować się z człowiekiem - tak jak ten psiak, który zaalarmował matkę chłopca, gdy tylko wyczuł zagrożenie.

To wyjątkowo wierne i bardzo czułe psy, które przywiązują się do swoich właścicieli i zrobią wszystko, by ich bronić. Wrażliwe psiaki może i wyglądają groźnie, ale pamiętajmy, że nie należy oceniać książki po okładce. Historia tej rodziny jest doskonałym tego potwierdzeniem!

Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaPomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych
  3. Pies myślał, że kot nie żyje. Po chwili dzieje się niezwykła rzecz, jest wideo
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Pomogła bezpańskiej kotce. W ramach podziękowań otrzymała od niej prezent, o jakim nigdy nie śniła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

źródło: portal.abczdrowie.pl

Następny artykuł