Pitbull
Źródło: youtube/ Hope For Paws - Official Rescue Channel

Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci

16 Listopada 2020

Pitbull z obrażeniami ciała został znaleziony przez wolontariuszy należących do organizacji Hope for Paws. Przestraszony pies ukrywał się tuż za kontenerami na śmieci, nie pozwalając, by ktokolwiek się do niego zbliżył. Aktywiści zapytali pobliskich mieszkańców, co jest przyczyną panicznego lęku u psa. Okazało się, że od dłuższego czasu rodzice przymykali oko i pozwalali dzieciom znęcać się nad bezbronnym stworzeniem.

Pitbull włóczący się po amerykańskich przedmieściach bez właściciela był powodem nagłego wezwania członków organizacji prozwierzęcej Hope for Paws. Ratownicy zostali powiadomieni, że zwierzę prawdopodobnie jest ciężko ranne, dlatego natychmiast wyruszyli pod wskazany adres. Kiedy odnaleźli bezpańskiego psa, na własne oczy zobaczyli konsekwencje potwornej ludzkiej znieczulicy.

Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizowaćDlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizowaćCzytaj dalej

Pitbull trząsł się ze strachu, widząc człowieka

Inspektorzy weszli na teren oddzielony siatką, który znajdował się tuż przed niewielkimi domkami wolnostojącymi. Kobieta, która mieszkała w jednym z nich, poinformowała ich o pitbullu ukrywającym się za kontenerami na śmieci. Rzeczywiście, kiedy spojrzeli w tamtą stronę, od razu zauważyli zwierzę kulące się przy powierzchni ziemi, które spoglądało na nich oczami pełnymi strachu.

- Wyglądał na przerażonego. Schował się za śmietnikiem i bał się zza niego wyjść. Nie miał pojęcia, co znów może go spotkać – opowiadają ratownicy.

Ratownicy nie wiedzieli, co było powodem tak niepowstrzymanego lęku u czworonoga, lecz gdy usłyszeli powód, wszystko w sekundę stało się jasne. Pitbull od dłuższego czasu był traktowany jako główne źródło rozrywki okolicznych chuliganów. Znudzone dzieciaki próbowały urozmaicić sobie dzień, więc postanowiły wykorzystać ku temu bezdomnego psa w najgorszy możliwy sposób.

Gdy tylko pitbull nieostrożnie wszedł w pole widzenia dzieciaków, te łapały za kamienie i zaczynały go nimi obrzucać! Zwierzę musiało uciekać, ile sił w nogach, aby uniknąć kolejnych urazów ciała. Kryjówka za śmietnikiem wydawała mu się jedyną bezpieczną przystanią, gdzie broń oprawców go nie dosięgała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot nie śpi w nocy? Prawda może cię zaskoczyć
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3. Prezydent Turkmenistanu kocha psy. W stolicy odsłonięto 15-metrowy pomnik jego ulubionej rasy

Zwierzę chciało być w końcu kochane

Wolontariuszom o mało nie pękły serca, gdy usłyszeli historię biednego psa. Domyślali się, że trauma odcisnęła piętno na jego psychice, dlatego ponowne zdobycie jego zaufania mogło stanowić nie lada wyzwanie. Postanowili wykorzystać najbardziej skuteczną metodę w oswajaniu przestraszonych zwierząt, czyli oferowanie smacznych kąsków.

Pitbull wciąż bardzo się wahał wyjrzeć zza kontenera, lecz gdy ratownicy rzucili mu hamburgera o oszałamiającym zapachu, piesek w końcu nieśmiało wyszedł z kryjówki. Wkrótce potem zbliżył się w ich stronę i pozwolił się nawet dotknąć.

- Spojrzeliśmy w jego smutne oczka. Było widać, że pragnął jedynie być kochany, a pewnie nigdy tego nie doświadczył. Daliśmy mu jedzenie, żeby zdobyć jego zaufanie. Z wielką chęcią je przyjął i zjadł - wspominają aktywiści - Spędziliśmy z nim trochę czasu, a potem założyliśmy mu smycz. Zaprowadziliśmy go do auta. To był początek jego nowego życia.

Pitbull nawet nie spodziewał się, że po paśmie niekończących się nieszczęść, w końcu spotka na swojej drodze osoby pragnące mu pomóc. Zwierzę zostało nazwane Buddha, a następnie przetransportowane do ośrodka organizacji, gdzie eksperci zajęli się tym, by wkrótce trafił do kochającej rodziny. Już nie będzie musiał dłużej znosić tortur ze strony najmłodszych.

- Buddha to duży i bardzo kochany piesek. On pragnie jedynie miłości. Nie rozumiem, dlaczego ktoś mógł potraktować go w tak okrutny sposób. Na szczęście to już było i nigdy nie wróci. Przyszłość tego psiaka kreuje się lepiej niż kiedykolwiek - wyznał poruszony członek akcji ratunkowej.

Życzymy Buddhie powodzenia na nowej drodze życia!

ZOBACZ WIDEO:

Niemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneNiemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych
  3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie
  6. Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw
  7. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

źródła: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł