pitbull w schronisku
Źródło: Facebook.com/Alana Guerrini

Rodzina porzuciła pitbulla w schronisku. Powód sprawia, że opadają ręce

13 Listopada 2020

Pitbull został porzucony w schronisku przez swoich właścicieli. Takie zdarzenie zazwyczaj stanowi wielki cios dla czworonoga. Ludzie, którym ufał i liczył na ich opiekę, pozbywają się go w takim miejscu. Zdezorientowany zwierzak nie mógł zrozumieć, czemu tak się stało.

Pitbull trafił do placówki, w której wiele zwierząt, które nie rokują najlepiej w kwestii adopcji, jest usypianych. Wygląda na to, że jego rodzina po prostu przestała się o niego troszczyć. Dwuletni pies został porzucony na pastwę losu po długim okresie wierności i miłości, jaką darzył swoich właścicieli. Ani razu nie zachował się w sposób agresywny lub nawet nieodpowiedni. Czemu więc spotkało go coś takiego?

Pies wychował się z krową. Gdy właściciele ją sprzedali, płakał całymi dniami, potem stało się niemożliwe.Pies wychował się z krową. Gdy właściciele ją sprzedali, płakał całymi dniami, potem stało się niemożliwe.Czytaj dalej

Pitbull trafił do schroniska

Pracownicy mają obowiązek spytać właścicieli, z jakiego powodu chcą zrzec się psa. Wiele powodów spotyka się z ich zrozumieniem. Jeśli ktoś nie ma środków na opiekę nad zwierzakiem, nie umie nad nim zapanować lub znalazł się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, zostawienie psa w takiej placówce bywa najlepszym wyjściem.

W wypadku pitbulla żadna z tych rzeczy nie miała miejsca. Jak do tej pory mieszkał w domu z dwójką swoich opiekunów, czwórką ich dzieci, kotem i innym psem. Wszystko zmieniło się, gdy jego właścicielka zaszła w kolejną ciążę.

Uznała wtedy, że należy pozbyć się jednego z czworonogów. Jej wybór padł niestety na młodego pitbulla. Trudno zrozumieć czemu podjęła taką decyzję. Decydując się na dziecko, musiała zdawać sobie sprawę, z tego ile stworzeń już znajduje się pod jej opieką.

Możliwe, że pojawienie się kolejnego dziecka stanowiło jedynie dobry pretekst do pozbycia się i tak już niechcianego psa. Nikt nie porzuciłby zwierzaka, którego traktuje jak członka rodziny.

Pitbull nie rozumiał tego, co się stało. Życie w domu, w którym otaczały go dzieci i inne czworonogi bardzo mu się podobało. Miał dużo swobody i możliwości zabawy z bliskimi sobie osobami. Nagle trafił do ciasnego boksu, gdzie otaczali go obcy ludzie i zwierzęta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
2. Wyszła na pole i dokonała przerażającego odkrycia. Policja natychmiast zajęła się sprawą
3. Weterynarz zdębiał, gdy zobaczył kota. Przez 30 lat pracy nigdy takiego nie widział

Pitbull źle znosił pobyt w schronisku

Pracownicy wspominają pobyt psa w schronisku jako niekończące się pasmo depresji i smutku. Początkowo zwierzak siedział w swoim boksie, czekając, aż właściciele po niego wrócą. Był przerażony całą sytuacją.

Pitbull wyglądający na smutnego zwierzaka ma nikłe szanse na adopcję. Ludzie wybierają psy, które wyglądają na wesołe i towarzyskie. Pogrążony w depresji osobnik rasy uważanej za agresywną po prostu nie budzi zaufania.

Na szczęście znalazła się kobieta, która poświęciła czas na poznanie zwierzaka. Pitbull był bardzo uradowany tym obrotem zdarzeń. Od razu pokochał osobę, która poświęcała mu swój czas i uwagę. Po tym, jak Alana Guerrini przypatrywała się zabawie czworonoga ze swoim nastoletnim synem zrozumiała, że musi go adoptować. Szalę przeważył moment, w którym ręka chłopaka znalazła się w pyszczku pitbulla, który bardzo powoli i ostrożnie cofnął łeb, tak by na skórze człowieka nie został nawet najmniejszy ślad.

Stormy jest teraz szczęśliwy z nową rodziną. Znów znalazł się wśród ludzi, którzy go kochają i otaczają opieką. Przyjazny pies dobrze odnalazł się w nowej rodzinie. Poniżej znajdziecie filmik z jego podróży do nowego domu.

ZOBACZ FILMIK:

Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytałKot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  4. Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Seweryn z “Rolnik szuka żony” zdradził poważne zamiary wobec swojej wybranki. Padły osobiste słowa w kierunku Marleny
  7. Smakowite śniadanie w parę chwil, maślane drożdżówki jak u babci. Posypane kruszonką i niesamowicie pyszne

źródło: facebook.com/wybieramkundelka

Następny artykuł