pies z łańcuchem na szyi
Źródło: youtube.com/KFOR Oklahoma's News 4

Nie mieści się w głowie, co założyli pitbullowi na szyję. Wyjątkowo okropny widok

13 Września 2020

Pitbull został znaleziony przez wolontariuszy zajmujących się ochroną zwierząt. Na szyi miał gruby stalowy łańcuch o ogromnej wadze. Żadne zwierzę nie powinno być trzymane na łańcuchu. Wiąże się to dla niego z cierpieniem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Niestety w wielu państwach takie praktyki pozostają legalne. Przypadek tego biednego czworonoga zmotywował władzę jednego z amerykańskich stanów do zmiany przepisów.

Pitbull został zauważony na trawniku jednego z domów w Oklahomie. Jeden z sąsiadów zadzwonił do Robert Riojasa, że ktoś znajduje się na jego posesji. Mężczyzna poszedł sprawdzić, o co chodzi. Nie mógł uwierzyć własnym oczom. Zobaczył skamlącego zwierzaka, ciągnącego ciasno zawiązany wokół jego szyi, ciężki, metalowy łańcuch o grubych ogniwach. Suczka ledwo chodziła, ściągana do ziemi przez ciężar, jaki ktoś do niej przywiązał. Mężczyzna stwierdził, że żaden czworonóg nie powinien cierpieć w taki sposób. Postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy by walczyć ze zjawiskiem przypinania psów na łańcuchy.

Dwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczękaDwa jamniki weszły na wybieg ogromnego lwa. Finał sprawia, że opada szczękaCzytaj dalej

Pitbull wiele wycierpiał

Mężczyzna spekulował, na temat tego, co mogło skłonić kogokolwiek do tak nieludzko okrutnego czynu wobec bezbronnego zwierzaka, nie wykazującego ani śladu agresji. Być może na decyzję byłego właściciela psa miała niezasłużona opinia pitbulli jako psów agresywnych i niebezpiecznych. Suczka, którą ktoś skuł ogromnym łańcuchem była jednak nieśmiała i bardzo potulna. Lizała każdą osobę, która wchodziła do domu mężczyzny, który ją znalazł. Robert bardzo chciał jej pomóc, jednak nie mógł sobie pozwolić na przygarnięcie jej. Postanowił jednak zrobić wszystko, co w jego mocy, by uchronić ją przed kolejnymi cierpieniami. Musiał ją odwieść do schroniska. Jednak postanowił walczyć, o zmianę przepisów dotyczących ochrony zwierząt w jego stanie. Okazało się, że żadne prawo nie zakazuje takiego traktowania zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: Kundelek płakał przy każdym dotyku. Nagrano pierwszy raz, gdy ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
2. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego wyjaśniona? Tak twierdzi jeden z naukowców

Historia pitbulla wzruszyła senatora

Skierował się więc do biura senatora Mickey Dollensa, który był zaskoczony tym, jak niewiele przepisów reguluje kwestię okrucieństwa wobec zwierząt w stanie, który reprezentuje. Obecnie polityk przygotowuje ustawę, która zrewolucjonizuje kwestie ochrony zwierząt na tym obszarze. Regulacje mają zakazywać trzymania psów na łańcuchu czy w zbyt ciasnym boksie jak i zwiększać uprawnienia organów do kontroli warunków, w jakich przetrzymywane są czworonogi.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski wyjawił, co będzie działo się jesienią. Mówi o największym skarbie Polaków
  2. Syn Edyty Górniak miał walczyć w Fame MMA. Reakcja piosenkarki rozbroiła go do reszty
  3. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  4. Lwy całe życie spędziły zamknięte w cyrku. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy stanęły na trawie
  5. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić
  6. Żywność może przyspieszyć proces starzenia się? Tak, to prawda [lista produktów]

źródło: animalchannel.co

Następny artykuł