Dziewczynka z pitbullami
Źródło: youtube/Pitbull Channel

6 pitbulli otoczyło małą dziewczynkę. Po chwili stała się niewiarygodna rzecz, wszystko uchwyciła kamera

13 Stycznia 2021

4-letnia dziewczynka udowodniła swoim zachowaniem, że nic na świecie nie jest niemożliwe. Dziecko, które ma pod swoją opieką aż 6 czworonogów rasy pitbull, weszła do kuchni i dostrzegła, że psy zastawiły jej drogę z niemal każdej strony, oczekując posiłku. Nie pozostawiały jej wyboru. Nagranie dokumentujące tę niesamowitą chwilę wywołało falę dyskusji wśród zadziwionych internautów.

Właściciele psów rasy pitbull zapewne niejednokrotnie musieli zmierzyć się z docinkami na temat ich pupili, sugerującymi, że wykazują one wzmożone zachowania agresywne. Szkodliwy stereotyp o nieprzewidywalności tych zwierząt negatywnie wpływa na ich społeczny odbiór, tym samym odbierając wielu potulnym stworzeniom szanse na znalezienie własnego domu u boku kochających właścicieli.

Głodne pitbulle okrążyły dziecko

Pitbull to rasa, która wcale nie musi kojarzyć się z agresją. Wręcz przeciwnie - powinna rozczulać i wywoływać uśmiech na sam widok pociesznych pyszczków psów należących do tej odmiany. Dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych zwierzaków.

Nagranie z udziałem sześciu czworonogów oraz 4-letniej dziewczynki, które zostało opublikowane na platformie Youtube, nie tylko wprawia w osłupienie, ale też pozwala ponownie zastanowić się nad naturą tych zwierząt. Czy pitbulle rzeczywiście są tak wściekłe, jak się powszechnie mówi? Sprawdźmy na przykładzie.

Na wideo widzimy, że dziewczynka stawiła czoła licznej grupie psów rasy pitbull. Sześć masywnych czworonogów w ciemnych kolorach zbliżyło się w kierunku bezbronnego dziecka, które stało plecami w stronę szafek kuchennych. W tamtej chwili psy nie były bardzo głodne, gdyż wielkimi krokami zbliżała się ich pora karmienia.

Nakarmienie sześciu wygłodniałych pitbulli okazało się być bajecznie prostym zadaniem dla urodzonej treserki zwierząt. Dziecko nie ma najmniejszych problemów z ujarzmieniem swoich pupili, dlatego świetnie sobie radzi w wydawaniu poleceń, by posłusznie zaczekały, aż do momentu, gdy ich jedzenie będzie już gotowe do podania.

Klaudia El Dursi wyciągnęła rozgwiazdę z wody. Wszystko dla jednego zdjęciaKlaudia El Dursi wyciągnęła rozgwiazdę z wody. Wszystko dla jednego zdjęciaCzytaj dalej

Nie taki pitbull straszny, jak go malują

Tym, co wydaje się szczególnie fascynujące w zachowaniu dziewczynki, jest fakt, iż wcale nie widać po niej, by bała się reakcji swoich psów. Prawdopodobnie towarzystwo sześciu pitbulli jest jej niestraszne, gdyż wychowała się z nimi w jednym domu. Zdaje sobie sprawę z tego, że wierne zwierzaki nie zwróciłyby się przeciwko swojemu właścicielowi, który dobrze się nimi opiekuje.

Na wideo możemy obserwować, jak 4-latka pokazuje krok po kroku, jak przygotowuje posiłek dla psiaków. Co prawda, rozsypuje górę karmy na podłodze, zamiast wsypać ją bezpośrednio do sześciu misek, ale na tym etapie można jej wybaczyć ten błąd.

Nawet kiedy karma jest już gotowa do spożycia, zwierzęta nie ruszają się ze swoich miejsc, czekając wytrwale na sygnał ze strony dziewczynki. Wystarczy, że dziecko w różowej koszulce wypowie jedno słowo, a pitbulle w ciągu chwili rzucają się przed siebie. Bez wątpienia to ona ma tutaj pełną kontrolę!

Nagranie jest niezbitym dowodem na to, że agresja wcale nie jest wpisaną cechą w charakter pitbulli, lecz konsekwencją nieumiejętnie przeprowadzonej tresury podopiecznych. Każdy nawet najbardziej niepozorny pupil może zachowywać się niebezpiecznie wobec ludzi i innych zwierząt, jeśli opiekun nie będzie rozumiał, jak go poprawnie wychować i uspołecznić. Czy zatem warto kierować się pozorami? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć już sami.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł