dziewczynka zaatakowana
Źródło: Facebook/Rodney Bacon

Zobaczyła, jak pitbull rzuca się na 3-letnią córeczkę. Gdy odkryła powód, serce podeszło jej do gardła

12 Listopada 2020

Pitbulle często postrzegane są jako psy groźne i niebezpieczne. O ile rzeczywiście rasa ta ma pewne skłonności do agresji, uwidaczniają się one jedynie u psów niewłaściwie wychowywanych, socjalizowanych lub źle traktowanych. W tym wypadku czworonóg pokazał, że w żadnym wypadku nie jest krwiożerczą bestią.

Pitbull należał do rodziny Rodneya Bacona mieszkającej w stanie Idaho. Zwierzak nigdy nie wykazywał żadnych oznak agresji lub niechęci wobec ludzi, a w szczególności domowników. Mężczyzna szedł ze swoją 3-letnią córką do samochodu po zakupy, gdy nagle pies rzucił się na dziecko. Co prawda nie ugryzł dziewczynki, jednak odpychał ją od samochodu, warcząc z obnażonymi kłami.

Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiJakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczkiCzytaj dalej

Pitbull rzucił się na dziewczynkę

Choć dziecko krzyczało, by Trek ją zostawił, pies nic sobie z tego nie robił. W tym czasie dołączył do niego drugi zwierzak, owczarek niemiecki także należący do rodziny. Zarówno on, jak i pitbull zachowywał się bardzo agresywnie.

Oba psy zachowywały się jak wściekłe, jednak żaden z nich nie zaatakował ani dziecka, ani mężczyzny. Wyglądało na to, że psy po prostu nie chciały dopuścić ich do samochodu.

Rodney zdziwiony zachowaniem pupili początkowo nie miał pojęcia, o co może im chodzić. Nigdy wcześniej żaden z psów nie zachowywał się w taki sposób. Zaczął więc rozglądać się za możliwymi przyczynami nietypowego zjawiska.

Nagle dostrzegł dwa grzechotniki, ukryte w trawie tuż obok kół jego samochodu. Pitbull i owczarek niemiecki próbowały ostrzec go i jego dziecko przed czającym się tam zagrożeniem.

Mężczyzna miał doświadczenie w postępowaniu z wężami. Pogranicze Idaho i Nevady wprost roi się od pełzających gadów. Od razu pobiegł po łopatę. Nie mógł jednak nakłonić psów do wejścia do domu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jakie zapachy odstraszają koty? 5 zaskakujących aromatów, których nie znoszą mruczki
2. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia
3. Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał

Pitbull zaatakował węża

Zanim wybiegł z powrotem na dwór, psy zdążyły rzucić się na czające się w trawie węże. Zanim zdążył interweniować, oba gady już nie żyły. Niestety psy nie wyszły z tej potyczki bez szwanku.

Pitbull został ugryziony w twarz, po czym uciekł, prawdopodobnie sądząc, że umiera, lub pod wpływem adrenaliny związanej ze stresem i potyczką. Rodney sądził, że nigdy więcej nie zobaczy swojego psa.

Następnego dnia czworonóg wrócił do domu. Cały jego pysk był spuchnięty. Widać było, że jad zaczął działać. Od razu zabrał go do samochodu i popędził do kliniki weterynaryjnej. Nie mógł pozwolić, by wierny zwierzak przepłacił to zajście życiem.

Na szczęście obrażenia pitbulla okazały się niegroźne. Choć przez kilka tygodni Trek chodził z opuchniętą głową, po tym czasie wszystko wróciło do normy. Był normalnym, szczęśliwym psem, dokładnie tak, jak przed tragicznym zajściem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrałSpaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
  4. Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Syrop z cebuli z 2 składników robi się w 2 minuty. Domowy prastary przepis na odporność

źródło: newsner.com

Następny artykuł