męzczyzna i pitbulle
Źródło: facebook.com/MARS - My Animal Rescue Society - Mauritius

Pokazał zdjęcie z podbitym okiem. Chwilę wcześniej adoptował 2 pitbulle

10 Sierpnia 2020

Pitbulle trafiły do schroniska po tym jak ich poprzedni właściciel je porzucił. Były zaniedbywane i miały mieć problemy z agresją. To rasa, której przedstawiciele najczęściej trafiają do schronisk w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem wolontariuszy i pracowników placówek, ludzie często nie mają świadomości, że to spokojne i łagodne psy, wymagające dużej ilości ruchu, aktywności umysłowej, opieki.

Pitbulle dostały szansę na szczęśliwe życie. Mężczyzna adoptował oba psy. Szybko okazało się, że nie mają żadnych problemów z agresją. W jego domu zachowywały się spokojnie i łagodnie. Gołym okiem widać było, że są mu wdzięczne, za opiekę, jaką je otoczył. Zwierzaki nazwał Ellabelle i Ladybug (ang. Biedronka). Nie mógł uwierzyć, że ktokolwiek mógł uznać je za problematyczne i pozbyć się ich ze swojego domu. Czworonogi bardzo zżyły się z nowym panem. Towarzyszyły mu wszędzie tam, gdzie mógł je zabrać.

Romantyczny spacer na plaży zamienił się w koszmar. Pokazali zdjęcia swoich stóp, straszny widokRomantyczny spacer na plaży zamienił się w koszmar. Pokazali zdjęcia swoich stóp, straszny widokCzytaj dalej

Pitbulle pokazały swój prawdziwy charakter

Pewnej nocy mężczyzna pracował w swoim garażu, gdy do pomieszczenia wtargnęło 4 mężczyzn. Pobili go i chcieli ukraść jego samochód. Został uderzony w twarz, napastnicy żądali, by powiedział im gdzie są kluczyki. Mężczyzna wskazał im miejsce, gdzie miały się znajdować. Jednak poza kluczykami znaleźli tam jego pupili. Pitbulle od razu wiedziały, co się dzieje. Wyskoczyły na włamywaczy i zaczęły głośno ujadać. Zasłoniły swojego pana przed wycofującymi się złodziejami.

- Przepędziły ich stamtąd. Wbiegły do garażu i stanęły nade mną. Stały tak szczekając, pokazując jasno, że nikt nie może mnie już skrzywdzić. Czwórka napastników uciekła - powiedział mężczyzna w rozmowie z portalem the Dodo.

Łatwo się domyślić co mogłoby się stać, gdyby nie ich interwencja. Mężczyzna odetchnął z ulgą wiedząc, że zawsze będzie ktoś, kto pomoże mu w opresji. Ukochane pitbulle uratowały jego życie i oczywiście samochód.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mike Tyson przyjął wyzwanie na spotkanie z rekinami. Pojedynek nagrały kamery
2. Pitbull zerwał się ze smyczy i wskoczył w krzaki. Z oddali dobiegał płacz małego dziecka

Pitbulle okazały mu wdzięczność

Wiele osób twierdzi, że psy uratowane ze schronisk są wdzięczne swoim właścicielom. Znajdy często bardzo przywiązują się do osób, które okażą im miłość i współczucie. Zdaniem ich właściciela, psy są zazwyczaj potulne i łagodne. Zareagowały agresją dopiero, gdy ktoś chciał skrzywdzić bliską im osobę. Jego zdaniem reputacja, jaka przylgnęła do pitbulli jest bardzo niesprawiedliwa. Jeśli psy sprawiają problemy, to nie z racji na ich charakter, a raczej sposób w jaki były wychowywane, lub ze względu na ich doświadczenia z właścicielem.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyniósł porzuconego szczeniaka. W końcu dowiedzieli się, jakim jest zwierzęciem i zamarli z wrażenia
  2. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo
  3. Owczarek niemiecki błąkał się przy jeziorze. Nie mieści się w głowie, co właściciele myśleli
  4. Kot poważnie ucierpiał w wypadku. Niesamowite, co stało się potem z rannym mruczkiem
  5. Nagrali pierwsze spotkanie husky z noworodkiem. Nie spodziewali się
  6. Trwa akcja na Wiśle. Maszyna z załogą wpadła do wody

Źródło: animalchannel.co

Następny artykuł