pitbull na ławce
Źródło: facebook.com/Polly -Blind Pibble

Zobaczyła na ławce w parku samotnego pitbulla. Podeszła bliżej i prawie się popłakała

8 Listopada 2020

Pitbull siedzący samotnie na parkowej ławce przykuł uwagę mieszkanki miasteczka Santa Barbara w Kalifornii. Pies był wychudzony i odwodniony, na pierwszy rzut oka było widać, że został tam porzucony. Kobieta nie mogła biernie patrzeć na cierpiące zwierzę.

Pitbulle cieszyły się kiedyś w Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością. Pomimo swojej reputacji, a być może właśnie ze względu na nią były bardzo pożądane. Ludzie chcieli "groźnych" psów, które jednocześnie świetnie sprawdzą się jako przyjaciele rodziny. Okazało się jednak, że wychowanie takiego czworonoga stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych opiekunów. Obecnie jest to najczęściej porzucana rasa w tym kraju.

Po śmierci właściciela myśleli, że kot został całkiem sam. Gdy zeskanowali jego chip, długo skrywany sekret wyszedł na jawPo śmierci właściciela myśleli, że kot został całkiem sam. Gdy zeskanowali jego chip, długo skrywany sekret wyszedł na jawCzytaj dalej

Pitbull został porzucony w parku

Powyższy wstęp to nie tylko krótka charakterystyka ogólnego problemu. To zjawisko w bezpośredni, choć nieoczywisty sposób odbiło się na czworonogu znalezionym w parku. Gdy kobieta ostrożnie się do niego zbliżyła, zamarła.

Początkowo bała się, że pitbull może być agresywny. Szybko jednak okazało się, że biedna suczka jest bardzo słaba i przerażona. Ktoś przywiązał ją do parkowej ławki i zostawił samą. Na pierwszy rzut oka widać było, że nie skrzywdziłaby nawet muchy.

Poza odwodnieniem i niedożywieniem pitbull był praktycznie ślepy. Po przewiezieniu do schroniska trafił do gabinetu lekarza. Badanie weterynaryjne, jakie przeszła znajda wykazało, że pies jest już dość stary. Na dodatek jego ciało wyniszczone było wieloma ciążami.

Polly, bo tak nazwano zwierzaka, najprawdopodobniej była suczką rozpłodową w nielegalnej hodowli. Znaleziono ją w 2015 roku, a więc w momencie, w którym te psy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wiele osób uznało wtedy, że rozmnażanie psów to łatwy na ogromny zarobek. Na porządku dziennym było to, że suczki rodziły szczeniaki, tuż po tym jak odchowały poprzedni miot. Traktowano je jak maszyny do robienia pieniędzy.

Niestety okazało się także, że nie zostało jej zbyt wiele czasu. Pitbull był stary i cierpiał na wiele schorzeń, których leczenie było niemożliwe. Niestety trzeba było pogodzić się z tym, że zwierzak może odejść w ciągu roku.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Miliony Polaków dostaną przykry prezent na święta? Możliwy porażający scenariusz
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Pitbull trafił do domu tymczasowego

Opiekunowie byli zaskoczeni tym, jak szybko zwierzak im zaufał i obdarzył miłością. Sami także nie ukrywali, że planują rozpieszczać psa, który tak wiele w życiu wycierpiał. Polly na każdym kroku okazywała im za to wdzięczność.

Ze względu na diagnozę lekarza, prowadzący dom wolontariusze karmili ją hamburgerami i kurczakiem. Te dania stanowiły ulubione przysmaki suczki. Wyprowadzali ją także na długie spacery znajomą trasą, po której poruszanie się nie sprawiał jej problemów.

Niestety po kilku miesiącach pitbull zmarł. Wolontariusze byli zrozpaczeni, jednak cieszyli się, że przynajmniej kilka momentów spędziła otoczona ludźmi, którym na niej zależało.

ZOBACZ WIDEO:

Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśliGigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  4. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  5. Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno
  6. Kamery nagrały zdumiewające zachowanie 12-latka. Kobieta wyciągnięta z opresji przez młodego bohatera
  7. 2 łyżki na 30 minut przed posiłkiem sprawią, że zniknie bolesna, intymna przypadłość. Jeden sok nie ma sobie równych

źródło:wamiz.pl

Następny artykuł