pitbull
Źródło: unsplash/Timothy Perry

Właściciel agresywnego pitbulla, który zagryzł 12-latka usłyszał zarzuty. Twierdzi, że jest niewinny

6 Października 2020

Właściciel dwóch pitbulli z Przemyśla usłyszał zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sprawa swój finał będzie miała w Sądzie. Kilka dni temu jeden z psów mężczyzny pogryzł dwóch chłopców. Jeden z nich, 12-letni Kamil po 4 dniach walki zmarł w szpitalu .

W Przemyślu rozegrała się okropna tragedia! W wyniku jej zmarł 12-letni Kamil, który został zagryziony przez pitbulla, a nie jak początkowo podawano przez amstaffa. Chłopiec przebywał w mieszkaniu swojego kolegi, który wychowywał się z 2 psami tej rasy. Żadnego z rodziców nie było wtedy w domu, chłopcy bawili się sami. Właściciel psów usłyszał zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Myśliwy z Holandii przypadkowo postrzelił kobietę pod Wieluniem. Kolejna tragiczna pomyłka na polowaniuMyśliwy z Holandii przypadkowo postrzelił kobietę pod Wieluniem. Kolejna tragiczna pomyłka na polowaniuCzytaj dalej

Przemyśl: właściciel agresywnych psów z zarzutami

- Jak ustalono, Mariusz S. utrzymywał dwa psy rasy amerykański pitbulterier, czyli tej uznanej za agresywną i niebezpieczną, bez wymaganego pozwolenia, bez zapewnienia im warunków bezpiecznego bytowania. Nie zabezpieczył również dzieci i innych osób przed dostępem do tych zwierząt - poinformowała we wtorek zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka. Dodała, że właściciel psów nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia "sprzeczne z ustaleniami śledztwa", w których umniejszył swoją rolę w zdarzeniu.

Prokuratura zamierza złożyć do sądu wniosek o trzy miesiące aresztu dla Mariusza S.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki powrót legendy. Po 15 latach najsłynniejszy zwierzęcy bohater znowu zagości na ekranach
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Dlaczego koty gubią sierść? Nadmierne wypadanie włosów może być ważnym sygnałem

Pitbull zagrał 12-letniego Kamila

Do tragedii w Przemyślu doszło pod koniec września. 12-letni Kamil odwiedził rok młodszego kolegę w jego mieszkaniu. W domu były 2 psy. W pewnym momencie jeden z czworonogów rzucił się na gościa. Poszkodowany został również 11-letni Szymon, który próbował bronić swojego kolegę.

12-letni Kamil trafił do szpitala w Przemyślu, skąd później przewieziono go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopiec zmarł po 4 dniach walki o życie. Rany Szymona nie zagrażały jego życiu.

2 pitbulle zostały odebrane właścicielowi i trafiły do schroniska.

Przemyśl pogrążył się w żałobie po śmierci nastolatka. Prezydent miasta złożył kondolencje rodzicom.

Czarny pies zbliżył się do gangu kotów. Nagle zdarzyła się niespodziewana rzecz, musiał uciekać w podskokachCzarny pies zbliżył się do gangu kotów. Nagle zdarzyła się niespodziewana rzecz, musiał uciekać w podskokachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanatorium Miłości: wzruszające wydarzenie w życiu uczestników. Nigdy nie jest za późno na miłość
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Porzucone kociątko czekało samotnie w błocie. Wideo z jego pierwszej kąpieli chwyta za serce
  5. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  6. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów

źródło: rmf24

Następny artykuł