Pitbull uśmiechnięty
Źródło: youtube.com/ negrarica

Nagrał, jak śpiewa pitbullowi kołysankę. Wydarzyła się wspaniała rzecz

6 Września 2020

Pitbulle uchodzą za agresywne psy. Wiele osób sądzi, że nie ma powodów by trzymać tą rasę w domu. W rzeczywistości te zwierzęta nie są zbyt niebezpieczne. Większość z nich, jeśli jest otoczona odpowiednią opieką oraz otrzymuje dość ruchu, nie tylko nie stanowi zagrożenia, lecz także odwdzięcza się swoim właścicielom na piękne sposoby. Mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Jak widać na nagraniu nie każdy z nich jest urodzonym zabójcą.

Pitbulle to silne, aktywne zwierzęta o mocnym charakterze. Otoczone miłością stanowią wiernych towarzyszy, których przyjaźń trwa całe życie. Właściciele tych psów cenią je właśnie za uczucia, jakimi ich otaczają. Mało kto wie, że zgodnie z klasyfikacją FCI, międzynarodowego związku kynologicznego, nie stanowią one odrębnej rasy. Powstały w wyniku celowego krzyżowania American Staffordshire Terrierów, mającego na celu stworzenie idealnego psa do walki na arenie (ang. pit). Choć kiedyś ta odmiana miała wykazywać się agresją i walecznością, obecnie "sport" ten jest zakazany w większości państw świata. W wyniku wiązania się z innymi zwierzakami prawie zatraciły cenione kiedyś u nich cechy.

Shiba inu zaczepia zirytowaną chihuahuę. Po chwili maluch reaguje, nie da się powstrzymać śmiechuShiba inu zaczepia zirytowaną chihuahuę. Po chwili maluch reaguje, nie da się powstrzymać śmiechuCzytaj dalej

Pitbulle uwielbiają swoich właścicieli

Wychowaniem i hodowlą tych zwierząt powinni jednak zajmować się wyłącznie doświadczeni właściciele czworonogów. Ze względu na duże zapotrzebowanie na ruch i często trudny charakter, jak i potrzebę właściwej socjalizacji stanowią une nie lada wyzwanie dla swoich opiekunów. Ich cechy fizyczne sprawiają, że wielu osobom trudno jest nad nimi zapanować. Dużych rozmiarów, muskularny pies nie jest łatwy w prowadzeniu na smyczy. Jeśli w młodym wieku pozbawiony będzie kontaktu z ludźmi i innymi zwierzakami pitbull może reagować agresją na spotkania z nimi w dorosłym życiu. W Stanach Zjednoczonych należą do najczęściej porzucanych zwierząt. Wiele z nich dużą część swojego życia spędza w schroniskach lub domach tymczasowych. Ludzie kupują je, przeceniając swoje umiejętności. Gdy sobie z nimi nie radzą, zamiast szukać pomocy specjalisty pozbywają się ich ze swoich mieszkań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Tragiczna niedziela w polskim mieście. Pożar wybuchł nagle, są ofiary
3.Tata pokazał psu noworodka. Gdy tylko chihuahua zobaczyła dziecko, zaczęła się niewiarygodnie zachowywać

Mężczyzna śpiewa pitbullowi kołysankę

W wypadku nagrania zamieszczonego na Youtubie przez jednego z właścicieli tych psów mamy do czynienia z wyjątkowo spokojnym i łagodnym zwierzakiem. Pitbull leży spokojnie na posłaniu, słuchając śpiewanej mu przez pana kołysanki. Gdy tylko mężczyzna wypowiada pierwsze słowa piosenki na pyszczku czworonoga pojawia się szeroki uśmiech. Mężczyzna śpiewa swojemu pupilowi spokojną melodię, która ułatwia mu zaśnięcie. Powieki futrzaka same opadają. Widać, że opiekuna i jego podopiecznego łączy piękna więź. Choć psy nie słyszą muzyki w ten sam sposób co ludzie, umieją wyczuć ton i barwę naszego głosu oraz stojące za nimi emocję. Spokojne słowa kołysanki działają na zwierzę kojąco i ułatwiają mu zaśnięcie.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu
  2. Pamiętacie Manuelę Michalak z „Big Brothera”? Jest nie do poznania, niewiarygodne, czym się teraz zajmuj
  3. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  6. Wracali do domu z wakacji. Zatrzymali się tylko na chwilę. Doszło do tragedii

źródło: youtube.com

Następny artykuł