skradzione pingwiny
Źródło: Nottinghamshire police

Pracownik zoo ukradł z wybiegu pingwiny. Próbował je sprzedać, popełnił głupi błąd

4 Listopada 2020

Pingwiny zniknęły z wybiegu zoo z South Lakes Safari w Cumbrii. Zagadka ich nagłego zaginięcia rozwiązała się jednak dość szybko. Plan złodzieja okazał się pełen luk i wad. To jedna z najbardziej absurdalnych spraw kryminalnych ostatnich lat.

Pingwiny zostały porwane z zoo przez byłego pracownika ogrodu. 25-letni mężczyzna włamał się na teren placówki w 2018 roku. Dopuścił się dwóch brawurowych kradzieży zwierząt w lipcu i październiku. Poza parą pingwinów jego łupem padło także 12 ibisów. Niestety, do momentu zatrzymania go przez służby, 8 z tych rzadkich ptaków zmarło. Jako że przez cztery lata pracował w tym miejscu, udało mu się uciec, nie zostawiając zbyt wielu śladów.

Chroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieChroniony prawem wombat został postrzelony 26 razy. Walczy o życieCzytaj dalej

Pingwiny miały trafić do kolekcjonera rzadkich zwierząt

25-latek dobrze przygotował się do samych włamań. Był świadom tego, ile na czarnym rynku warte są zwierzęta, którymi kiedyś się opiekował. Chodziło o pokaźną sumę 25 tysięcy dolarów. Na dodatek wiedział jak dostać się na ich wybiegi. Od podszewki znał także zabezpieczenia zoo.

Oba porwania przebiegły bez zarzutu. Jak wielu początkujących przestępców stanął jednak przed pewnym problemem - jak upłynnić łupy z kradzieży. Mężczyzna nie miał kontaktów wśród kolekcjonerów rzadkich zwierząt.

Mało który z nich kupiłby ptaki pochodzące z głośnej kradzieży. Oczywiście istnieje popyt na nielegalnie hodowane i pozyskiwane zwierzęta. Zazwyczaj jednak, jak w wypadku większości tego typu przedsięwzięć, kolekcjonerzy wolą opierać się na zaufanych, dyskretnych dostawcach.

Złodziej, nie mogąc znaleźć sposobu na sprzedaż zwierząt, postanowił posłużyć się jedną z funkcji portalu Facebook, pozwalającą na sprzedaż przedmiotów w grupach. Wystawił na sprzedaż parę skradzionych przez siebie pingwinów.

O dziwo, udało mu się znaleźć kupca. Mężczyzna chciał jednak wiedzieć, skąd pochodzą ptaki. Złodziej powiedział, że kupił je od hodowcy w Szkocji za 1,500 dolarów. Kolekcjoner nabrał wtedy podejrzeń i zgłosił sprawę policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Owczarek ruszył na poszukiwania 88-latki. Każda minuta bardzo ważna
2. Zostało 6 dni. ARiMR wypłaci dotacje dla kolejnej grupy poszkodowanych
3. Prowadziła e-lekcję, kiedy wszedł wielki bokser. Zaskakujące zachowanie nauczycielki, wszystko jest na wideo

Złodziej pingwinów został złapany na gorącym uczynku

Policja zatrzymała złodzieja, gdy ten jechał spotkać się z kupcem. Pingwiny znajdowały się w jego samochodzie. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że nabył je legalnie, jednak mimo to został aresztowany.

Zdaniem prowadzącej jego sprawę sędzi, mężczyzna, który przed sądem przyznał, że potrzebował pieniędzy na narkotyki i alkohol zasługiwał na szczególne potępienie. Otrzymał jednak dość niski wyrok.

Poza kradzieżami doszło do zniszczenia ogrodzenia wybiegu ibisów. Pozostałe w ogrodzie ptaki uciekły, niszcząc jedyną, zdolną do reprodukcji grupę zwierząt tego gatunku w całej Wielkiej Brytanii.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami są tam jednak dość niskie. Poza ogromną grzywną mężczyzna spędzi w więzieniu 2 lata i 8 miesięcy.

Dramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? Dramat, kierowca celowo rozjechał kotkę? "Odebrałeś małym kociakom matkę. Poczułeś się wielki?"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Afera futrzana w Wielkopolsce. Setki martwych lisów na nielegalnej fermie. Widok, który zastali wolontariusze, przechodzi ludzkie pojęcie
  4. Horror w supermarkecie. Zwierzęta obwinęli folią, wystawili na sprzedaż, wyglądały jakby umierały w cierpieniach
  5. Premier ogłosił nowe restrykcje. Galerie handlowe zamknięte, a co ze sklepami zoologicznymi?
  6. Pamiętacie pogodnego Steffena Möllera z "M jak miłość"? Zdumiewające, jak obecnie wygląda życie gwiazdy
  7. Skarb jesieni, czyli marynowana dynia w zalewie słodko-kwaśnej. Zrobisz w parę chwil, bez pasteryzowania

źródło: ladbible.com

Następny artykuł