piesek policyjny
Źródło: policja.pl

Lublin: Matka poprosiła o pomoc w odnalezieniu chorego syna. Pies tropiący uratował 36-latka

10 Lutego 2021

Pies tropiący spisał się na medal! Odnalazł cierpiącego na zaburzenia umysłowe mężczyznę, który wyszedł z domu z zamiarem nocowania w jamie. Przerażona matka, wezwała na pomoc policjantów.

Do zdarzenia doszło 9 lutego w Lublinie. Matka poprosiła policjantów o pomoc przy odnalezieniu jej syna. 36-latek cierpiący na zaburzenia umysłowe wyszedł z domu z zamiarem nocowania w jamie ziemnej na terenie Górek Czechowskich. Kobieta bała się o los dziecka.

Policyjny pies odnalazł mężczyznę

Przy tego typu akcjach, policjanci proszą o pomoc czworonogi. Zwierzęta od małego są szkolone do tego typu akcji. Ich nosy potrafią doprowadzić do człowieka czy wskazać nielegalne przedmioty. Tym razem o pomoc poproszono owczarka o imieniu Kanis.

- Do przeczesywania terenu od razu skierowano funkcjonariuszy. Biorący udział w poszukiwaniach pies służbowy podjął trop prowadzący w głąb nieużytków. Przewodnik podążał za "Kanisem" po trudnym terenie przez około kilometr, by w jednej z jam ziemnych odnaleźć zaginionego i przemarzniętego 36-latka - informują policjanci.

Dodają, że mężczyzna był półnagi i mocno przemarźnięty.

36-latek został zabrany do szpitala. Pomoc przyszła o czasie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Morsowanie z psem. Czy można zabrać pupila do zimnej wody?Morsowanie z psem. Czy można zabrać pupila do zimnej wody?Czytaj dalej

Psy tropiące w policji

Psy policyjne pomagają mundurowym w wielu sytuacjach. Niedawno informowaliśmy Was o sytuacji, która miała miejsce na Śląsku. Tam psy policyjne pomogły odszukać niebezpiecznego sprawcę, który zaatakował sąsiada siekierą! 55-latek ukrył się zaroślach przy parafii, jednak zwierzaki nie dały się oszukać.

Policyjne psy szkolone są od małego. Kiedy nadchodzi czas ich emerytury, nie zawsze mają się, gdzie na niej podziać. Niektórzy przewodnicy zabierają zwierzaki do domów, oferując im spokojną starość, inni nie przejmują się losem "służbowych" psów, zostawiając je.

Czworonogi trafiają do różnych ośrodków, swoje ostatnie lata spędzają w boksach. Choć otrzymują tam wspaniałą opiekę, nie ma co ukrywać, że takie miejsca nie zastąpią im prawdziwego domu.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł