Pies policyjny w butach
Źródło: twitter/rapidcityPD

Policyjny pies uczy się chodzić w butach. Pierwsze kroki zwierzaka przyprawiają o ból brzucha ze śmiechu

29 Grudnia 2020

Pies policyjny pełniący służbę w stanie Południowa Dakota w Stanach Zjednoczonych dostał od swoich opiekunów nietypowy prezent. Zważając na trudne warunki panujące w tamtym regionie, funkcjonariusze postanowili zadbać o to, by zwierzak nie odmroził sobie łapek. Nagranie dokumentujące pierwsze kroki czworonożnego stróża prawa potrafi rozbawić do łez.

Pies policyjny przechodzi w trakcie swojej kariery całą serię szkoleń i treningów, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom, jakie mogą nieoczekiwanie trafić się podczas misji w terenie. Okazuje się jednak, że to nie tropienie przestępców czy obwąchiwanie pojazdów w poszukiwaniu nielegalnych używek, czy materiałów wybuchowych sprawia czworonogom największą trudność. Dużo większym wyzwaniem okazały się dwie pary specjalnego obuwia dla zwierzaków.

Pies w butach

Zima to pora roku, która nieustannie zaskakuje nieostrożnych kierowców, lecz w przypadku funkcjonariuszy policji nie ma ona prawa utrudniać im wykonywanej pracy. Aby dbać o bezpieczeństwo obywateli w każdą pogodę, są oni wyposażeni w specjalny strój, pomagający im utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Psy służące w oddziałach policji nie są w tej kwestii wyjątkiem.

Zwierzak będący przedstawicielem rasy owczarek belgijski malinois także otrzymał ekwipunek, który umożliwi mu pełnienie wielogodzinnej służby na zewnątrz. W środku znajdowało się obuwie dostosowane do łap futrzanego stróża prawa.

- Kiedy jest zimno i śnieżnie na zewnątrz, ale ty jesteś futrzanym oficerem, który cały czas musi łapać złych gości – brzmi podpis do zabawnego wpisu na Twitterze, zamieszczonego przez policję z Dakoty Południowej w USA.

Na opublikowanym nagraniu możemy zaobserwować, jak jeden z funkcjonariuszy zakłada psiemu policjantowi nowe buciki. Zwierzak wygląda, jakby nie mógł się doczekać, aby je przetestować. Czy pierwsze kroki w nowym obuwiu przyjdą mu z łatwością?

Bezdomny uratował 16 zwierząt uwięzionych w płonącym schronisku. Sam odmówił przyjęcia pomocyBezdomny uratował 16 zwierząt uwięzionych w płonącym schronisku. Sam odmówił przyjęcia pomocyCzytaj dalej

Czworonożny policjant dał nieziemski popis

Okazuje się, że poruszanie się na czterech łapach w bucikach to dużo większe wyzwanie dla psa, niż można było się spodziewać. Nagranie przedstawia komiczne próby stawianie pierwszych kroków na posterunku policji. Owczarek belgijski unosi nogi nienaturalnie wysoko, wyglądając przy tym, jakby spacerował na szczudłach!

Nieśmiało wykonywane ruchy wywołały niekontrolowane salwy śmiechu na komisariacie. Trzeba przyznać, że pies spacerujący w butach nie należy do często spotykanych widoków, dlatego nic dziwnego, że budzi aż tak wesołe reakcje.

Nagranie z futrzanym stróżem prawa w roli głównej stało się absolutnym hitem w mediach społecznościowych. Na Twitterze film zebrał ponad 100 tysięcy polubień i został udostępniony 27 tysięcy razy. Rozbawieni internauci byli pod wrażeniem, widząc, jak sprytny psiak stara się nauczyć chodzić w nowym obuwiu.

Wygląda na to, że czworonożny funkcjonariusz policji ma przed sobą długą drogę, zanim nabierze wprawy w chodzeniu w butach. Wierzymy jednak, że jego opiekunowie zadbają o to, by futrzak szybko wypracował tę umiejętność do perfekcji i już wkrótce ruszył pewnym krokiem na kolejną misję.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł