kot czy pies
Źródło: unsplash.com/Yan Laurichesse

Pies czy kot? Kto jest najlepszym przyjacielem człowieka?

22 Października 2020

Pies czy kot? Ludzie od lat spierają się o to, które z tych zwierząt powinniśmy uznawać za naszego najlepszego przyjaciela. Obie strony mają dużo argumentów, przemawiających za ich punktem widzenia. Wiele osób na podstawie odpowiedzi na to pytanie ocenia charakter człowieka. Psychologowie także przeprowadzają badania na ten temat. Można więc dojść do wniosku, że to dość istotna kwestia.

Pies czy kot? Każdy z nas przynajmniej raz w życiu usłyszał to pytanie. Zdaniem wielu stanowi ono dobry sposób na przełamanie lodów. W końcu większość osób ma na ten temat zdanie. Nawet jeśli oba gatunki budzą naszą sympatię, zazwyczaj jeden z nich bardziej nas przekonuje. Jako redakcja portalu o zwierzętach uwielbiamy wszystkie z nich, jednak nawet my mamy swoje preferencje. Choć różnią się one wieloma rzeczami, łączy je miłość do człowieka oraz fakt, że jako stworzenia udomowione polegają na nas i naszej opiece.

Zostawiła córkę na chwilę w domu, kiedy wróciła nie mogła uwierzyć. Chwyciła za telefonZostawiła córkę na chwilę w domu, kiedy wróciła nie mogła uwierzyć. Chwyciła za telefonCzytaj dalej

Pies czy kot? Kto jest najlepszym przyjacielem człowieka?

Najmocniej odróżnia je od siebie "interaktywność", czyli to jak często robią coś z człowiekiem. Psu zależy na tym, by człowieka cały czas poświęcał mu swoją uwagę. Gdyby mógł, chodziłby za swoim opiekunem wszędzie, cały czas bawiąc się z nim, pomagając mu w jego obowiązkach czy po prostu ciesząc się jego towarzystwem. Koty są bardziej niezależne. Lubią chodzić swoimi ścieżkami, cenią sobie spokój. Oczywiście większość z nich bardzo lubi pieszczoty i wspólne zabawy, jednak świetnie radzą sobie, zajmując się swoimi sprawami.

Charakter zwierzaków różni je od siebie prawie tak mocno jak wielkość. Wiele osób uważa psy za nieokrzesane i natarczywe. Twierdzą oni, że koty mają więcej gracji i są bardziej eleganckie. Podnoszą także fakt, że mruczki są "czystsze" od psów i w odróżnieniu od nich nie brudzą mieszkania. Fani szczekających zwierzaków twierdzą jednak, że właściciele kotów służą im jako dozowniki karmy. Wskazują na piękny sposób, w jaki ich ulubieńcy okazują im miłość w odróżnieniu od na pozór "zdystansowanych" kotków.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
2. Fani oniemieli po wyznaniu. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" zdradził wstydliwy sekret
3. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

W końcu wiele osób posiada oba gatunki futrzaków i nie faworyzuje żadnego z nich. Wbrew obiegowym stereotypom zarówno same zwierzaki jak i ich wielbiciele nie muszą żyć ze sobą jak pies z kotem. Skoro nawet dwa skrajnie różne stworzenia potrafią znaleźć wspólny język i koegzystować ich właściciele także nie powinni spierać się o to, który z nich jest lepszym przyjacielem człowieka.

Powinniśmy doceniać zwierzaki każdego gatunku, rozmiaru, o dowolnym kolorze sierści. Każdy z nas powinien mieć swojego czworonożnego przyjaciela. Z pewnością wszyscy opiekunowie zwierzaków zgodzą się z tym, że ich najlepszym przyjacielem jest ich pupil.

Matka osierociła 4 dzieci. Została zagryziona przez agresywne psy, bliscy zbierają na pogrzebMatka osierociła 4 dzieci. Została zagryziona przez agresywne psy, bliscy zbierają na pogrzebCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ukochane konie niemal ją zabiły. Okropna tragedia, trenerka wciąż walczy o życie
  4. Najmniejszy pies w Polsce jest dorosły, a waży mniej niż kilogram. Urodził się w pseudohodowli
  5. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  6. Bank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być eko
  7. Makłowicz dodał do farszu na ruskie pierogi 1 nietypowy składnik. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania

Źródła: theanimalclubnet

Następny artykuł