Pies płacze, bo boi się dotyku człowieka
Źródło: Youtube/The Dodo

Pies płakał przy każdym dotknięciu ludzkiej ręki. Zwierzę musiała spotkać okropna rzecz, jest nagranie

30 Kwietnia 2020

Pies o imieniu Kanye to mały szczeniak. Jednak w swoim krótkim życiu doświadczył tyle cierpienia, że nie da się tego ująć w słowa. Pewnego dnia jego los niespodziewanie się odmienił.

Kanye to psiak, który trafił do jednego z rumuńskich schronisk. Zwierzak był w tragicznym stanie. Bał się człowieka do tego stopnia, że kiedy wolontariuisze próbowali go dotknąć, zwierzak zaczynał skowytać i.. płakać.

Pies przeżył niewyobrażalną traumę, ale pewnego dnia poznał kogoś specjalnego

Nie było najminiejszych wątpliwości - szczeniak musiał doświadczyć w swoim jeszcze krótkim życiu ogromnych krzywd. Trudno sobie wyobrazić, co musiało go spotkać, jeżeli do tego stopnia dotyk ludzkiej ręki kojarzył mu się z bólem i okrucieństwem. Na filmiku nagranym przez pracowników schroniska, kiedy Kanye do niego trafił możemy zobaczyć, że psiak przy każdej próbie głaskania zaczyna skowytać i kulić się z podwiniętym ogonem w roku boksu. Widok ten jest po prostu rozdzierający serce. Jednak kiedy do psa przychodzi pewna kobieta, dzieje się coś niesamowitego...

Kobieta ostrożnie podchodzi do szczeniaka i zaczyna go uspokajać. Maluch wciąż płacze, ale ona z czułością go uspokaja i z wyczuciem głaszcze po głowie. Stopniowo, bardzo powoli, pies zaczyna się oswajać z dotykiem, choć widać, że sprawia mu to ogromną trudność. Przerażony spodziewa się, że głaskanie zamieni się w coś gorszego i bolesnego. Jednak to się nie dzieje. Wręcz przeciwnie - kobieta wciąż obdarza psa ciepłem i troską, szepcze mu uspokajające słowa i dalej obdarza pieszczotami. Pierwsze koty za płoty - psiak zaczyna powoli nabierać zaufania.

Musiało minąć wiele czasu, zanim Kanye otworzył się na ludzi. Pewnie będzie musiało minąć jeszcze wiele dni i miesięcy, żeby mógł im zaufać w pełni, ale otoczony miłością i opieką psiak w końcu zyskał życie, na które zasługuje. Może cieszyć się swobodą, uwielbia zabawy z innymi czworonogami. A na widok swojej ukochanej opiekunki merda ogonem i z radością podskakuje, nawet obdarza ją psimi całusami!

Filmik, na którym zostały uwieczniona przemiana Kanye poruszył kilkadziesiąt milionów internautów. Przypomina, jak ważne są instytucje walczące o dobro i prawa zwierząt. Żadna istota nie powinna doświadczać takiego okrucieństwa. Praca wolontariuszy i wolontariuszek organizacji prozwierzęcych jest niezastąpiona. Zachęcamy do okazania im wsparcia, a co za tym idzie - pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędów
  2. Porzucony kot został adoptowany przez fretki. Myśli, że jest jednym z nich
  3. W słynnym miejscu koty pracują na pełen etat. Zajęcie na pewno przynosi im satysfakcję
  4. Źrebak nie chce opuścić uwięzionej matki. Nagranie wyciska łzy z oczu
  5. Urządzili imprezę w trakcie kwarantanny. Nastolatka wyskoczyła z psem z balkonu
  6. Mężczyzna uratował ogromne zwierzę. Teraz olbrzym chce z nim chodzić za rękę

Źródło: Youtube/The Dodo

Następny artykuł