Pies w lesie
Źródło: unsplash/Kai Wenzel

Podczas spaceru w lesie znaleźli plastikowy worek. Byli wstrząśnięci, gdy zajrzeli do środka

30 Kwietnia 2020

Pies został pogrzebany w okolicach rzeki Prosna pod Kaliszem. Policja ustala, co mogło stać się ze zwierzęciem. Czy doszło do okrutnej tragedii?

Do przerażającego odkrycia doszło w okolicy Wału Bernardyńskiego obok rzeki Prosna. Wolontariusze i pracownicy kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt "Help Animals" poinformowali najbliższy komisariat, że odnaleźli młodego psa. Niestety, zwierzę było martwe.

Pies został odkopany przez dzikie zwierzęta

Pies został włożony do worka i przykryty różnymi szmatkami. Następnie zakopano go w ziemi, jednak nie wiadomo, czy zwierzę umarło naturalnie czy zostało pozbawione życia. Policja bada okoliczności śmierci zwierzęcia. Szczegółowe dochodzenie w tej sprawie pozwoli dowiedzieć się prawdy na temat tego, co stało się w okolicy rzeki.

- Przez media zostaliśmy poproszeni o zajęcie się sprawą związana z znalezieniem zwłok psa. Nasi wolontariusze na w wskazanym znaleźli zwłoki psa w worku i dodatkowo owinięte w dwa kocyki. Psiak był młody, średniej wielkości. Umaszczenie ciemne, podpalane. Brak było śladów obrażeń zewnętrznych. Pies prawdopodobnie rasowy. Na miejsce został wezwany patrol policji – relacjonuje Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt "Help Animals" z Kalisza.

Wstępne oględziny wykazały, że zwierzę mogło nie żyć już od 2-4 tygodni. Worek został rozgrzebany i wyciągnięty z ziemi przez dzikie zwierzęta, które często poruszają się po tej okolicy.

- Od tej decyzji będą uzależnione dalsze czynności. Na razie nie wykluczamy też takiej hipotezy, że zwierzę mogło umrzeć w domu i ktoś jej pochował w tym miejscu – wyjaśnia rzeczniczka prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska–Wojnicz.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi rozporządzeniami prawnymi, właściciel psa powinien zutylizować zwłoki. Polskie państwo proponuje rozwiązanie, które jest związane ze spaleniem czworonoga w gabinetach weterynaryjnych. Nawet zakopanie pupila w prywatnym ogródku może skutkować grzywną. Coraz popularniejsze stają się cmentarze dla zwierząt, które oferują godny pochówek. Należy pamiętać, że nasz pies to przede wszystkim przyjaciel, który zasługuje na szacunek nawet po swoim odejściu.

Ze względu na drastyczne zdjęcia psiaka, nie będziemy ich publikować. Fotografie można obejrzeć na stronie na Facebooku kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. U psa wykryto koronawirusa. Ekspert mówi jak jest naprawdę
  2. Husky położył się na łóżku. Nie zauważył leżącego na nim niemowlęcia
  3. Szczeniak odegrał tragiczną scenę. Właściciele myśleli, że to koniec
  4. Husky przez przypadek zaczepił dziecko. Ojciec wszystko nagrał
  5. Porzucili psa na wysypisku śmieci. Niewiarygodne jak zmienił się po roku
  6. Uratowała ciężarną suczkę przed eutanazją. Kobieta zaniemówiła, gdy zobaczyła szczeniaki

Źródła: farmer.pl

Następny artykuł