stęskniony pies
Źródło: facebook.com/rachelmrauch

Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać

29 Października 2020

Pies przywiązuje się do właściciela - to żadna tajemnica. Ten czworonóg, uratowany ze schroniska również od razu pokochał swoją nową rodzinę. Jednak pewnego dnia jego ukochany pan musiał udać się za granicę na dłuższy czas. Rozstanie nie było łatwe dla pozostałych członków rodziny, jednak nikt nie spodziewał się, jak trudne będzie dla samego zwierzaka.

Pies o imieniu Brindle miał szczęście, że trafił do naprawdę kochającej rodziny. Został uratowany ze schroniska przez małżeństwo, JD i Rachel Aumentów. Od razu zakochał się w swojej nowej rodzinie, jednak szczególnie bliski stał mu się właśnie JD. Niestety, mężczyzna musiał na jakiś czas wyjechać, co bardzo przygnębiło psa.

Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apelujeOstrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apelujeCzytaj dalej

Pies tęsknił za właścicielem

Dni mijały, a kiedy Brindle zrozumiał, że jego pan regularnie nie pojawia się w domu, stał się bardzo przygnębiony. Widać było, jak tęskni za ukochanym właścicielem, a na każdy dzwonek zrywał się do drzwi, tylko po to, by odkryć, że nie stoi za nimi JD. Kiedy mężczyzna usłyszał od żony, jak bardzo pies jest za nim stęskniony, postanowił wysłać mu pewną niespodziankę.

Pomysł był prosty. JD postanowił, że w ramach ulżenia psu w tęsknocie, przyśle mu koszulkę, przesiąkniętą jego zapachem. Choć nie był pewien, czy prezent przyniesie oczekiwany skutek, zaryzykował. Jego żona nagrała reakcję psa, gdy poczuł zapach ukochanego człowieka, ciężko pohamować łzy wzruszenia na taki widok. Nagranie to świetny dowód na to, jak mocno pies może pokochać człowieka.

Pies doskonale wiedział, że koszulka należy do jego pana! Widzimy jak Brindle tarza się po podłodze, na której leży skrawek materiału przesiąknięty zapachem mężczyzny. Jest obok niego także drugi psiak, duży owczarek niemiecki, który jest bardzo zainteresowany tym, co robi Brindle, jednak piesek nie pozwala koledze nawet zbliżyć się do koszulki. Sposób, w jaki pies przytula głowę do przedmiotu należącego do właściciela, dobitnie pokazuje, jak bardzo za nim tęskni.

Rachel nagrywająca całe zajście pyta psa, czy tęskni za tatą. Odpowiedź wydaje się jasna! Wideo nagrane przez żonę JD stało się absolutnym hitem. Udostępnione na Facebooku nagranie zyskało już tysiące polubień i ponad milion wyświetleń! Komentujący są wzruszeni przywiązaniem, jakie wykazał pies małżeństwa. Aż łezka się w oku kręci na taki uroczy widok. Nagranie zobaczyć możecie niżej.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Brak słów. Dramat zwierząt trwał od miesięcy, wiele z nich nie miało żadnych szans
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Czy pies tęskni za właścicielem?

Choć nie istnieją jeszcze żadne konkretne badania, które potwierdzałyby, że pies tęskni za panem tak, jak ludzie tęsknią za sobą, można powiedzieć, że w pewien sposób tak - pies tęskni za właścicielem. Psy nieco inaczej reagują na nowe dla nich sytuacje, kierują się myśleniem typu "tu i teraz",

W związku z tym jeśli przyzwyczailiśmy psa, że zawsze jesteśmy w domu, ten będzie zaniepokojony, gdy nagle z niego wyjdziemy. W tym sensie można powiedzieć, że pies za nami tęskni, bo po prostu nie rozumie, co się dzieje i dlaczego nagle jest samotny. Kiedy psiak wyje, to niekoniecznie dlatego, że tęskni za właścicielem, ale po prostu wyraża swój niepokój wynikający z nagłego osamotnienia.

Jednak mimo że nie istnieją naukowe dowody, jakby psy miały tęsknić w ten sam sposób co ludzie, łatwo jest zauważyć, gdy psu brakuje któregoś członka rodziny lub kogoś bliskiego. Pies jest wtedy przygnębiony, mniej skory do zabaw czy spacerów, czasami może odmawiać nawet jedzenia.

Wyostrza się również jego czujność - wyczekuje powrotu bliskiej osoby i każdy dźwięk może być zwiastunem jej nadejścia. Nawet po poniższym nagraniu widzimy, w jaki sposób pies wyraża tęsknotę, a potem radość chociaż z namiastki ukochanego człowieka, jaką jest w tym wypadku zapach.

ZOBACZ WIDEO:

Na oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieciNa oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeszedł operację oczu i w końcu zobaczył swoją rodzinę. Wideo z jego reakcją jest hitem
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Cieszyła się, że jej kotka nauczyła się sztuczki. Nie przewidziała jednej katastrofy
  4. Żyje ich tylko 30 na świecie. Naukowcy twierdzą, że kawałek liny pozwoli je uratować
  5. Jak dziwnie śpią różne zwierzęta? Sowa rozwali Cię na łopatki
  6. Nawet Karol Strasburger zabrał głos na temat wyroku TK. Odważny wpis prezentera zdumiał internautów
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći

źródło: wamiz.pl, zooart.com.pl

Następny artykuł