pies w kącie
Źródło: facebook.com/Samira Yaghi‎

Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie

29 Lipca 2020

Pies został porzucony w schronisku przez poprzednich właścicieli. Przez długi czas pracownicy schroniska i wolontariusze nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Przerażone zwierzę, pozostawione przez rodzinę w obcym, nieprzyjemnym miejscu siedziało w kącie swojego boksu, nie chcąc nawet spojrzeć na ludzi. Pozbyto się go w ramach kary za nieprawidłowe zadaniem jego właścicieli zachowanie, z którym nie mogli sobie poradzić.

Pies został ukarany, za to że jadł śmieci. Właściciele nie chcieli mierzyć się problemami swojego pupila, ani zasięgnąć porady behawiorysty. Woleli porzucić go w schronisku. Wiele osób decydując się na posiadanie psa nie zdaje sobie sprawy, że to nie jedynie słodkie stworzenie, które będą mogli głaskać. Z opieką nad zwierzakiem, który posiada własny charakter, temperament, zachcianki i pragnienia wiążą się także mnie przyjemne obowiązki, takie jak korekta jego zachowania, sprzątanie po nim czy zajmowanie się nim, nawet gdy się zestarzeje i straci swój szczenięcy urok.

Rodzicie popełnili błąd. Zapomnieli powiedzieć kotu, że w domu pojawi się noworodek, reakcja mruczka jest hitem internetuRodzicie popełnili błąd. Zapomnieli powiedzieć kotu, że w domu pojawi się noworodek, reakcja mruczka jest hitem internetuCzytaj dalej

Pies porzucenie odebrał jako ogromną traumę

Gdy tylko Coby znalazł się w swoim boksie od razu skulił się w jego rogu. Żaden z wolontariuszy nie mógł nawet skłonić psa by ten się odwrócił. Nieufne zwierzę nie rozumiało co się dzieje, ani czemu jego rodzina porzuciła go w miejscu pełnym obcych ludzi, psów i zapachów. Żaden przysmak ani wysiłek podejmowany przez personel nie mógł wyrwać psa z jego stanu.

- Gdy trafił do schroniska, położył się w kącie patrząc w ścianę. Był przerażony. Nie wiedział, co się dzieje i dlaczego rodzina go zostawiła.” – mówi Samira El-Hage, wolontariuszka ze schroniska

O losie zwierzaka usłyszała Leigh Maddox. Kobieta na co dzień zajmowała się bezpańskimi kotami, jednak historia Cobiego bardzo ją poruszyła. Postanowiła zrobić wszystko co w jej mocy, by pies odzyskał zaufanie do ludzi i znalazł nowy dom, w którym opiekunowie będą chcieli wspólnie z nim pracować nad jego problemami, a nie od nich uciekać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
2. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie
3. Chihuahua został porzucony na lotnisku. Znaleziono przy nim poruszający list

Coby trafił do domu zastępczego

Leigh skontaktowała się ze znajomą, Olivią Fritz, która zgodziła się tymczasowo zaopiekować psiakiem i przygotować go do adopcji. Miała zająć się jego problemami behawioralnymi i uspokoić go po przebytych doświadczeniach związanych z porzuceniem i pobytem w schronisku.

- Nasze psy zawsze kochały kopać w śmieciach, ale opiekunowie są od tego, aby oduczyć ich takich zachowań. Nie rozumiem, jak można porzucić czworonoga. Historia Cobiego złamała mi serce – przyznała Olivia.

Kobieta i jej mąż podjęli pracę na rzecz biednego pieska. Udało im się przekonać go do ludzi, na tyle że zaczął jeść z ręki. Jego śmieciowy problem także zmierza ku końcowi.

- Mam nadzieję, że po czasie zapomni o tym, co zrobiła mu jego poprzednia rodzina. Ja będę z nim pracować tak długo, aż nie będzie gotowy do adopcji. Chcę dla niego jak najlepiej - podsumowała swoje starania kobieta.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Myśleli, że uratowali szczeniaki labradora. Gdy weterynarz zdradził im prawdę, nogi się pod nimi ugięły
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Pies nagle zrozumiał, że jedzie do weterynarza. Nagrała się przezabawna reakcja owczarka, rozkłada na łopatki
  6. Sanniki. Na terenie posesji znaleziono martwe zwierzęta. Dramatyczne kulisy interwencji
  7. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł