O śmierci psa przesądził jeden składnik
Źródło: facebook/Kate Chacksfield

Pies zmarł po spożyciu jednego produktu. Często mamy go w szafkach w kuchni

29 Maja 2020

Pies cierpiał przez osiem dni. Jego właścicielka mogła się tylko przyglądać temu, jak jej ukochany pupil odchodzi na drugą stronę tęczy. O losie zwierzaka zadecydował pewien produkt z kuchennej szafy. Gdzie tkwi zagrożenie?

Kate Chacksfield musi żyć ze świadomością, że śmierci Ruby, jej pupila, dało się uniknąć. Nie kryje łez, gdy wspomina ostatnie pożegnanie. Jej ukochany pies umierał w straszliwych męczarniach. Wszystko za sprawą pewnego produktu z kuchennej szafki. O jakie substancje chodzi?

Pies stał się ofiarą kuchennego produktu

Kate, choć wciąż bardzo mocno przeżywa tragedię, która spotkała jej czworonoga, postanowiła, że poświęci dalsze życie, by uświadamiać właścicieli psów. Chodzi o to, by opiekun nabrał większej wiedzy na temat tego, co może jeść pies, by mu to nie zaszkodziło. Jej własna historia to doskonały przykład tego, że niewiedza bywa tragiczna w skutkach. Każdy właściciel zdaje sobie sprawę, że słodkie przekąski mogą mieć zły wpływ na zdrowie i samopoczucie psa. Jak jednak powstrzymać takiego łakomczucha?

Kate przekonała się, że nie tylko czekolada jest zabójcza dla czworonogów. Czasem zdarzyło się, że dzieliła się okruszkami wypieków, które przygotowywała w kuchni. Niestety, nigdy nie powinna tego robić. Skutki spożycia nawet najmniejszego fragmentu biszkopta mogą być katastrofalne. Ostatecznie może się to skończyć śmiercią zwierzaka. Przyczyną odejścia Ruby były domowej roboty ciastka, wyjęte wprost z piekarnika. Nie zawierały jednak one cukru, ich głównym składnikiem był ksylitol.

To właśnie ta substancja sprawiła, że suczka zachorowała w ciągu 36 godzin. Składnik ten nie jest szkodliwy dla człowieka, lecz zupełnie inaczej ma się to w przypadku zwierząt. Czworonogi nie potrafią rozłożyć tej substancji w swoim organizmie. Minimalna obecność ksylitolu w ich ciele może skutkować niepożądanymi efektami, ostatecznie może ona sprawić, że pupile zapadną w śpiączkę hipoglikemiczną. Tak było właśnie w przypadku Ruby. Niestety, Kate zbyt późno zorientowała się, że z jej czworonogiem jest coś nie w porządku. Interwencja weterynarza była spóźniona. Nic się już nie dało zrobić.

Kolejne osiem dni kobieta spędziła, patrząc, jak jej ukochana suczka cierpi i umiera w boleściach. Nie mogła jej już pomóc. Cały czas się obwiniała, że nie miała konkretnej wiedzy na temat diety psów. Postanowiła, że kolejne lata poświęci na akcjach uświadamiających, gdzie tkwi zagrożenie płynące - a raczej wysypujące się - z kuchennej szafki.

DZISIAJ GRZEJE:1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie2. Pies z miłości do człowieka zrobił niesamowitą rzecz. Trudno się nie wzruszyć

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ruby była łakomczuszkąRuby była łakomczuszką
FACEBOOK/KATE CHACKSFIELD

Niestety, śmierć zwierzaka była ogromnym ciosem dla właścicielkiNiestety, śmierć zwierzaka była ogromnym ciosem dla właścicielki
FACEBOOK/KATE CHACKSFIELD

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po powrocie ze spaceru pies zaczął się dziwnie zachowywać. Gdy weterynarz zobaczył, co ma w gardle, zamarł
  2. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  3. Husky dogaduje się z dzieckiem. Nagranie na pewno wywoła dużo uśmiechu
  4. Cud we Wrocławiu. W zoo urodziło się zwierzę z wymierającego gatunku. Macie pomysł na imię dla niego?
  5. Wiemy, dlaczego koty ugniatają łapkami różne powierzchnie. Czy to dobrze?
  6. Zostawiła dziecko samo z kotem. Kiedy wróciła do nich, niemowlę nie żyło

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł