Do zdarzenia doszło w okolicach Działdowa
Źródło: unsplash/Timothy_Meinberg

Ktoś próbował utopić bezbronną suczkę. Kiedy małżeństwo znalazło pieska, zamarło na jej widok

29 Maja 2020

Pies piszczał ostatnimi siłami, topiąc się w rzece. Gdyby nie wspaniała reakcja kobiety, nikt nie usłyszałby o tej dramatycznej sytuacji. W krótkim czasie pies poznał, co to znaczy być kochanym. Czy sprawiedliwość dosięgnie człowieka, który dopuścił się takiego czynu?

Kobieta udała się na spacer ze swoim mężem. Nie wiedziała, że odpoczynek zamieni się w koszmar. Odkryła, że bezbronny pies jest w pułapce. Ktoś chciał w okrutny sposób pozbyć się czworonoga. Natychmiast udała się na ratunek potrzebującemu zwierzęciu.

Pies był o krok od śmierci

- Na początku myślałam, że to ptaki. Nie dawało mi to jednak spokoju i postanowiłam to sprawdzić. Weszłam w głąb krzaków i zobaczyłam wystającą głowę psa w rzece. Łapy miał zaplątane w reklamówce, w której były kamienie. Pies resztkami sił piszczał, wzywał pomocy – opowiada przejęta kobieta, cytowana przez portal dzialdowo.wm.pl.

Małżeństwo od razu wezwało straż pożarną. Sami byli bezradni, nie mogli dostać się do tonącego psa. Ratownikom udało się wyciągnąć psa za pomocą specjalnie skonstruowanego narzędzia. Gdyby nie szybka interwencja, pies zginąłby w naprawdę okrutny sposób. Na jej ciele były ślady uderzeń. Najprawdopodobniej suczka została ogłuszona przez okrutnego właściciela.

Pies był w koszmarnym stanie. Ledwo co stał na nogach, był cały wyziębiony. Gdy skończyła się akcja ratownicza, prędko przytulił się do kobiety, czując, że to właśnie jej zawdzięcza ocalenie życia. Okazało się, że pies był wychowywany, znał proste komendy, wiedział też, w jaki sposób dbać o czystość wokół siebie. Dlaczego ktoś chciał zabić takiego cudownego czworonoga? Na całe szczęście poznał, czym jest prawdziwa miłość. Szybko znalazł nowy dom, trafił pod opiekę nowej właścicielki, która nazwała zwierzę Dakota.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie2. Pies z miłości do człowieka zrobił niesamowitą rzecz. Trudno się nie wzruszyć

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle zauważyła pod nogami dziwną dziurę. Zajrzała do środka i zaniemówiła, znalazła się w dużym niebezpieczeństwie
  2. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  3. Husky dogaduje się z dzieckiem. Nagranie na pewno wywoła dużo uśmiechu
  4. Zostawiła dziecko samo z kotem. Kiedy wróciła do nich, niemowlę nie żyło
  5. Cud we Wrocławiu. W zoo urodziło się zwierzę z wymierającego gatunku. Macie pomysł na imię dla niego?
  6. Wiemy, dlaczego koty ugniatają łapkami różne powierzchnie. Czy to dobrze?

Źródło: dzialdowo.wm.pl

Następny artykuł