Smutny kundelek z domieszką wilczura
Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Przywiązali psu kamień i wrzucili do jeziora. Czy zwierzak z trudną przeszłością znajdzie kochający dom?

28 Maja 2020

Pies o imieniu Liseł trafił pod opiekę Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! po wstrząsających przeżyciach. Ktoś próbował pozbyć się psiaka w sposób tak bestialski, że wolontariuszom odjęło mowę. Czy rozkoszny czworonóg znajdzie kochający dom, który zapewni mu poczucie bezpieczeństwa?

To, co spotkało Liseła, uroczego kundelka z domieszką wilczura, jest przerażające. Jego oprawca przywiązał psu do szyi wielki, ciężki kamień i wrzucił zwierzę do jeziora. Jak udało się uratować psiaka? Czy Liseł zaufa ponownie człowiekowi i znajdzie kochający dom?

Liseł został wrzucony do jeziora z kamieniem uwiązanym do szyi

W żaden sposób nie da się wytłumaczyć tego typu postępowania. Szczęście w nieszczęściu - ktoś zauważył zdarzenie i rzucił się psu na ratunek. Liseł został wyłowiony z wody, niewiele brakowało, a doszłoby do najgorszego. Bliski śmierci, przerażony zwierzak został od razu przetransportowany do fundacji Viva!. Wolontariuszki rozpoczęły intensywną pracę z psiakiem. Choć jego zaufanie do człowieka zostało praktycznie zszargane, Liseł powoli przekonuje się, że ludzka obecność nie oznacza tylko zagrożenia dla życia i zdrowia. Jednak najprawdopodobniej już nigdy Liseł nie będzie w stanie w pełni zaufać nikomu. Trauma, której doświadczył z winy bezwzględnych oprawców odcisnęła piętno na jego psychice.

- Smukły, piękny, z genami owczarka. Może nie aż tak młody, ale sprawny, średniej budowy pies, który uwielbia się uczyć. Uwielbia współpracę z człowiekiem, ma w sobie tę owczarkową wierność, miłość i przywiązanie. Wciąż czeka. Dzielnie znosi samotność i kraty boksu, ale jak długo można czekać i mieć nadzieję? - tak Liseła opisują wolontariusze fundacji. Pies nie jest już młodzikiem, jednak nie brakuje mu energii i zapału. Uwielbia spacery. Byłby wspaniałym kompanem dla każdego, kto potrafi dać zwierzakom to, na co zasługują - miłość, szacunek, empatię i opiekę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie 2. Kot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?

Trzymamy kciuku za Lisełka! Jeżeli jesteście zainteresowani adopcją tego psiaka, albo innego malucha, możecie się skontaktować z fundacją tutaj: adopcje@schronisko.info.pl

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Liseł stopniowo nabiera zaufania do ludziLiseł stopniowo nabiera zaufania do ludzi
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Czy trafi do kochającej rodziny?Czy trafi do kochającej rodziny?
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu ukrył się kot. Tylko 10% społeczeństwa umie go znaleźć bez podpowiedzi, reszta wymięka
  2. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  3. Przeszedł 60 kilometrów w poszukiwaniu właścicielki. Pies chciał wrócić do domu
  4. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań? Co teraz dzieje się w stadninie?
  5. Dzieci rzucały w psa kamieniami. Rozedrgany pitbull nie chciał wyjść z kryjówki za śmietnikiem
  6. Adoptowała rasowego kota. Kiedy zaczął rosnąć, zamurowało ją. Kot stawał się coraz większy

Następny artykuł