Pies policyjny
Źródło: Opolska policja

W rekordowym czasie znalazł poszukiwanego mężczyznę. Policyjny pies stał się bohaterem

28 Maja 2020

Pies o imieniu Foksi stanął na wysokości zadania. Czworonóg miał odnaleźć zaginionego mężczyznę, który miał problemy zdrowotne i istniało zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Psu wystarczyło kilkadziesiąt minut, aby odnaleźć zaginionego. Pies stał się prawdziwym bohaterem, jego opiekun z pewnością może być z niego dumny.

Opolska policja pochwaliła się wspaniałym zachowaniem psiaka, który jest u nich zatrudniony. Foksi wraz ze swoim przewodnikiem asp. Krzysztofem Babiaszem z Prudnika odnaleźli zaginionego mężczyznę z gminy Biała. Liczyła się każda minuta, ponieważ 51-latek miał miał problemy zdrowotne i istniało realne zagrożenia dla jego życia i zdrowia. Pies szybko złapał trop i uratował mężczyznę.

Policyjny pies uratował mężczyznę

- W nocy z wtorku na środę (26/27 maja), tuż po godzinie 2:00, dyżurny policji w Prudniku został poinformowany o zaginięciu mieszkańca gminy Biała. Funkcjonariuszy zaalarmował zaniepokojony brat, który wcześniej bezskutecznie próbował go szukać na własną rękę (...) Oficer dyżurny niezwłocznie na miejsce skierował przewodnika psa służbowego asp. Krzysztofa Babisza wraz z psem specjalnie wyszkolonym do poszukiwania osób. Po niespełna godzinie policjant i jego "Foksi" odnaleźli zaginionego mężczyznę. 51-latek błąkał się w okolicy sąsiedniej miejscowości, oddalonej o ponad 4 kilometry od miejsca zamieszkania - czytamy na stronie policji.

Policjant zaopiekował się osłabionym i wyziębionym mężczyzną do czasu przyjazdu karetki pogotowania. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki doświadczeniu asp. Krzysztofa Babisza oraz wyszkoleniu Foksi, możliwe było tak szybkie odnalezienie mężczyzny. W tej sytuacji liczyła się każda minuta - dodaje policja.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kiedy zobaczyła, co kot codziennie przynosi do domu, osłupiała. Musiała szybko zareagować
2. Mężczyzna myślał, że nikt go nie widzi. Uklęknął przed psem, a po chwili stało się niewiarygodne

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Opolska policjaPies spisał się na medal
Opolska policja

Opolska policjaOdnalazł zaginionego po 60 minutach
Opolska policja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy zobaczyła, co kot codziennie przynosi do domu, osłupiała. Musiała szybko zareagować
  2. Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję
  3. Myślał, że uratował szczeniaka z pobocza drogi. Kiedy policjant powiedział mu prawdę, zamurowało go
  4. Kot ukrył się w zielonych liściach. Tylko 10 proc. osób jest w stanie go znaleźć
  5. Odurzył kota lekami i wykonał na nim tatuaż. Zdjęciami sfinksa pochwalił się w sieci
  6. Włączyła szczeniakowi inne psy na ekranie. Reakcja zwierzaka wprawia w osłupienie

Źródło: Policja/ Data publikacji 28.05.2020

Następny artykuł