Wilczór szczerzy kły
Źródło: unsplash/Taylor Jade

Tragedia w Olkuszu. Pies ugryzł 6-letnią dziewczynkę, gdy szła z matką

28 Kwietnia 2020

Pies zaatakował 6-letnią dziewczynkę. Do tragedii doszło w Olkuszu.

Większość psiaków nie znosi noszenia kagańca. Trudno im się dziwić, to musi być bardzo niekomfortowe uczucie. Jednak bywa, że konieczne. Czasami niezbędne do tego, żeby uchronić się przed ogromnym nieszczęściem.

Pies pogryzł dziewczynkę w Olkuszu

Przypadek z Olkusza doskonale ilustruje na czym polega problem. Pies pogryzł 6-letnią dziewczynkę.

- Do zdarzenia doszło 23.04.2020 r. około godziny 12. Jak ustalili policjanci, kobieta szła ze swoją 6-letnią córką i mijała mężczyznę, który prowadził na smyczy psa. Po chwili zwierzę wyrwało się i ugryzło dziewczynkę w plecy. Dziecko miało wyraźne ślady po ugryzieniu. Właściciel czworonoga okazał policjantom książeczkę obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie. Sprawa trafiła na Policję - czytamy na stronie policji.

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie została zaszczepiona przeciw wściekliźnie. Niestety, nie wiadomo jakiej rasy był pies.

Kiedy psu założyć kaganiec?

Z przepisów nie wynika wprost, że psy powinny mieć zakładane kagańce. To właściciel decyduje, czy jego zwierzę będzie nosić takie zabezpieczenie, jednak bardzo często dzieje się tak, że nieświadomy konsekwencji opiekun psa, pozwala hasać swojemu pupilowi bez tego elementu psiej "garderoby". Takie zachowanie właścicieli jest do pewnego stopnia zrozumiałe - nikt nie chce, żeby ukochany psiak odczuwał jakikolwiek dyskomfort, a co dopiero tak duży, jaki dla większości psów wiąże się z noszeniem kagańca. Jendak czasami jest to konieczne i kochający opiekun powinien poświęcić wygodę swojego milusińskiego. W jakich sytuacjach i dlaczego?

Kagańce powiny nosić psy o trudnych charakterach. Oczywiście - to nie wina psa, że jest agresywny. Najcześciej dzieje się tak, dlatego, że pies był wcześniej krzywdzony. Jednak nie należy dopuścić, żeby działa się kolejna krzywda. A nieufny, przestraszony psiak może taką wyrządzić. Konsekwencje mogą być straszne - zarówno dla psa, jak i właściciela. Zwierzę może zostać uśpione, a jego właściciel odpowiedzieć karnie za zainstniałą sytuację.

Obecnie na rynku można znaleźć dużo modeli kagańców, których noszenie nie będzie aż taką udręką dla psiaków. Dbając o naszego psa, nie zapominajmy o dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych. Wszystkim, psu również, wyjdzie to na lepsze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies powinien nosić kaganiec w zależności od rasy, wielkości oraz charakteruPies powinien nosić kaganiec w zależności od rasy, wielkości oraz charakteru
Unsplash/Annie Spratt

Nie wszystkie psy są przyjaźnie nastawione i to nie ich winaNie wszystkie psy są przyjaźnie nastawione i to nie ich wina
Pixabay/Pasja1000

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwierzęta, które pomagały dzieciom spotkał straszny los. Tragedia w Mikołowie
  2. Zwierzęta cierpią z powodu pragnienia. Kraków apeluje o pomoc
  3. Suczka rasy dalmatyńczyk zaczęła rodzić. Weterynarz nie mógł uwierzyć na widok piesków
  4. Kot wdał się w dyskusję ze swoim odbiciem w lustrze. Wideo stało się hitem sieci
  5. Umieścił psa na dachu samochodu i jeździł tak po mieście. Tłumaczenia porażają
  6. Poważnie chory szczeniak był wielkości opakowania cukierów. Kiedy dorósł, wprawił wszystkich w osłupienie

Źródło: olkusz.policja.gov.pl

Następny artykuł