pies trzyma się barierki
Źródło: facebook.com/Sekretaria de Marina

Pies ostatnimi siłami trzymał się barierki. Próbował uratować się przed powodzią, kiedy nagle wydarzył się cud

27 Listopada 2020

Pies przeżył huragan Eta, który uderzył w południowy Meksyk i wywołaną przez niego powódź. Czworonóg resztkami sił przytrzymywał się kratki przy oknie jednego z budynków. Pomoc nadeszła praktycznie w ostatnim momencie.

Psu chwycił barierki nisko położonego balkonu. Udało mu się uniknąć porwania przez rwący potok wody płynący ulicą. Przerażone zwierzę zapierało się ciałem i łapami o ścianę budynku. W takim stanie znaleźli go ratownicy, którzy przeczesywali zalane ulice w poszukiwaniu poszkodowanych osób. Nie mogli jednak zostawić czworonoga w potrzebie.

Liczyli dzikie zwierzęta na pustyni. Nagle ich oczom ukazało się Liczyli dzikie zwierzęta na pustyni. Nagle ich oczom ukazało się "dzieło kosmitów"Czytaj dalej

Pies przeżył powódź i huragan

Na początku miesiąca w Meksyk uderzył huragan Eta. Wcześniej przez tereny tego kraju przetoczyła się burza tropikalna Gamma, osiągająca podobnie niszczycielską siłę. Na dodatek nad południową częścią kraju, Eta napotkała dwa zimne fronty powietrza, które poskutkowały bardzo silnymi opadami.

W końcu jednak pogoda uspokoiła się i służby mogły przystąpić najpierw do akcji ratunkowej, później do szacowania poniesionych strat. W niektórych miastach uszkodzeniu uległa większość budynków. Tysiące osób straciło dachy nad głową.

W zalewie smutnych i niepokojących wiadomości umknąć nam mogła pewna historia. Służby ratownictwa morskiego tego kraju udostępniły na Facebooku nagranie, które cieszy się obecnie ogromną popularnością. Na filmie widzimy przerażonego, wycieńczonego psa, który ostatkiem sił utrzymuje się ponad powierzchnią wody. Nie wiadomo jak długo zwierzak musiał walczyć z nurtem potoku, w który zamieniła się ulica.

Ratownicy nie mogli uwierzyć w to, jak ogromną determinacją i wolą walki wykazał się czworonóg. Jeden z nich od razu dotknął jego głowy, by go uspokoić i upewnić się, że spanikowane zwierzę nie zaatakuje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
2. Jacek Rozenek opublikował poruszające wideo. Nawiązał nim do dramatycznej sytuacji ze swojego życia
3. Myślał, że jest sam na sam z psem. Żona przyłapała ich na kanapie i wszystko nagrała

Ratownicy wyciągnęli psa z łodzi

Zwierzak był tak wyczerpany walką z prądem i grawitacją, że nie miał nawet siły wspiąć się na pokład małej łodzi o własnych siłach. W końcu jednak, z pomocą ratownika pies znalazł się we względnie suchym i bezpiecznym miejscu. Przerażonego czworonoga przetransportowano na inną łódź, która zabrała go do punktu zbiórki ewakuowanej ludności. Prawdopodobnie ktoś go szukał, wygląda na zadbanego i nie boi się człowieka.

Poszukiwania właściciela spełzły jednak na niczym. Pies mógł przepłynąć wiele kilometrów do miejsca, w którym go znaleziono. Ostatecznie jeden z ratowników postanowił adoptować czworonoga.

Nagranie z akcji ratunkowej cieszy się obecnie ogromną popularnością w internecie. Komentujący je zdarzenie wyrażają nadzieje na to, że dramatyczna sytuacja nie odbije się na psychice psa.

ZOBACZ WIDEO:

Aktywiści są wściekli. Rodzina więziła kundelka przez 2 lata w piwnicy z absurdalnych powodówAktywiści są wściekli. Rodzina więziła kundelka przez 2 lata w piwnicy z absurdalnych powodówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
  3. Zemsta na myśliwym. Jeleń ukradł mu broń, absurdalne zgłoszenie na policję
  4. Czy koty płaczą? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kocich emocjach
  5. Aktywiści są wściekli. Rodzina więziła kundelka przez 2 lata w piwnicy z absurdalnych powodów
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Paradoks czarnych dziur. Naukowcy od lat głowią się nad odpowiedzią

źródło: boredpanda.com

Następny artykuł