Pies na ulicy
Źródło: facebook/thedodo

Porzucony pies wybiegł na środek jezdni. Wierzył, że właściciele zmienią zdanie i jeszcze po niego zawrócą

27 Października 2020

Pies rasy pitbull został przypadkiem zauważony przez mężczyznę. Zwierzę wybiegło na sam środek ulicy i z desperacją szukało swoich właścicieli. Świadkowie zdarzenia byli przerażeni lekkomyślnym zachowaniem psa, lecz po chwili zrozumieli, że czworonóg prawdopodobnie został porzucony i nie może wyjść z szoku. W każdej chwili mogło dojść do tragedii, dlatego mężczyzna zaryzykował własnym życiem i rzucił się mu na ratunek.

Pies, który choć raz przeżył w swoim życiu odrzucenie ze strony człowieka, nie jest w stanie zrozumieć, gdzie popełnił błąd. Dlaczego spotkał go tak tragiczny los? Czym sobie zasłużył na wyrzucenie wprost na ulicę? To tylko niektóre z myśli, które galopują porzuconym zwierzętom po głowie w chwili, gdy znajdują się całkowicie same i bezbronne w kompletnie nieznanym miejscu. Nie jest więc zaskoczeniem, że w kryzysowych sytuacjach nie potrafią opanować skrajnych emocji, a w stanie szoku stanowią zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale także otoczenia.

Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalałPo miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalałCzytaj dalej

Pies samotnie błąkał się po ulicy

W sieci pojawiło się nagranie, które poruszyło serca Internautów. Wideo udokumentowało wstrząsającą akcję ratunkową psa rasy pitbull. Nikt nie wiedział, skąd zwierzę znalazło się pośrodku autostrady, lecz jedno było pewne - jego życiu zagrażało wielkie niebezpieczeństwo.

Pewien mężczyzna dostrzegł z oddali, że tuż przy zakręcie znajduje się samotny czworonóg, dlatego natychmiast popędził w jego stronę. Zwierzę było wyraźnie zdezorientowane, biegało w kółko i rozglądało się we wszystkie strony, jak gdyby kogoś szukało. Świadek zdarzenia zdawał sobie sprawę z tego, że wystraszony pitbull może przypadkiem wbiec pod rozpędzony samochód i doprowadzić do poważnego wypadku. Postanowił go złapać i przetransportować w bezpieczne miejsce.

Kamerzysta zbliżył się w stronę czworonoga, lecz ten od razu zaczął przed nim uciekać. Zachowywał się tak, jakby szukał swoich właścicieli, lecz Ci prawdopodobnie już dawno odjechali, pozostawiając go na pastwę losu. Pościg za spanikowanym psiakiem trwał kilka minut, lecz ostatecznie mężczyźnie udało się zagonić pitbulla między ścianę a zaparkowane auto. Czworonóg wciąż usiłował uciec, lecz nareszcie udało się go bezpiecznie pochwycić. Naprawdę mało brakowało, a spełniłby się najstraszliwszy scenariusz.

Już od pierwszych wspólnie spędzonych chwil mężczyzna wyczuwał, że pitbull jest z natury bardzo łagodnym, nieśmiałym stworzeniem. Kiedy piesek poczuł, że znalazł się w dobrych rękach, spojrzał na swojego wybawcę z wdzięcznością wypisaną na mordce, jakby chciał mu w ten sposób podziękować. Mężczyzna postanowił zabrać uratowanego czworonoga do schroniska, gdzie zaopiekowali się nim pracownicy.

Uratowany pies otrzymał imię Tyrion, a mężczyzna, któremu zawdzięczał życie, regularnie go odwiedzał. Między nimi narodziła się wyjątkowa więź, która znacznie różniła się od tej, jakiej pitbull doświadczył ze swoimi poprzednimi opiekunami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalał
2. Z ostatniej chwili: ujawniono plany rządu. Wielka zmiana ma objąć wszystkich Polaków

3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Co czuje porzucony pies?

Chociaż czworonogi ze wszystkich sił aspirują do bycia idealnymi, bezproblemowymi pupilami, to niestety niektóre osoby będące w posiadaniu zwierząt nie są w stanie dostrzec ich starań. Oczekują od nich nienaturalnych zachowań lub nie rozumieją, jak wielką odpowiedzialnością jest opieka nad żywą istotą, która nie zawsze należy do łatwych i przyjemnych zadań.

Konsekwencje nierozważnych decyzji właścicieli ponoszą niestety wyłącznie ich podopieczni. Niczemu winne stworzenia zostają wyrzucone na ulicę niczym niepotrzebne, zużyte przedmioty, które nikomu się już nie przydadzą. Co wyjątkowo smutne, problem masowych porzuceń zwierząt dotyczy tak samo Polski, jak i reszty świata. W wielu krajach bezdomne psy i koty są widokiem codziennym, który nikogo już nie zaskakuje.

Zdarzają się też przypadki odznaczające się szczególnym okrucieństwem, kiedy to ludzie z premedytacją porzucają swoje pupile w miejscach, w których szansa na przetrwanie jest bliska zeru. W takich chwilach psy czy koty są w stanie głębokiego szoku, smutku, a przede wszystkim niewypowiedzianego rozczarowania - zwykle samym sobą, bo przecież nie najukochańszymi właścicielami.

Pamiętajmy, aby zawsze reagować, jeśli mamy podejrzenia, że zwierzę zostało porzucone lub zgubiło swoich właścicieli. Tylko w ten sposób możemy oszczędzić im zbędnego bólu.

ZOBACZ WIDEO:

Zauważyli golden retrievera siedzącego na dachu. Gdy przeczytali ogłoszenie wywieszone przed jego domem, zabrakło im słówZauważyli golden retrievera siedzącego na dachu. Gdy przeczytali ogłoszenie wywieszone przed jego domem, zabrakło im słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Nowe fakty w sprawie pogryzionej 10-latki przez owczarka. Świadkowie pomagali odciągnąć zwierzę
  4. Zatrudnili nianię dla dziecka, pies nabrał podejrzeń. Tylko dzięki niemu rodzice poznali prawdę
  5. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  6. Już od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzy
  7. Ponure, 74-letnia Rodowicz ma nowe objawy COVID-19. Już nie ma apetytu, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą

Źródło: facebook

Następny artykuł