Kapitan pies
Źródło: Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

Niewidomy pies szuka nowego domu. Choć spotkało go wiele zła, nigdy nie zwątpił w człowieka

27 Maja 2020

Pies o imieniu Kapitan szuka nowego, kochającego domu. Zwierzak ma ciężką przeszłość, jednak nie zwątpił w człowieka. Czy ktoś zdecyduje się dać szansę Kapitanowi i otoczy go troską i opieką? Przeczytajcie więcej o tym cudownym psiaku.

Historia Kapitana wzrusza do łez. To niewidomy, starszy pies, który całe swoje życie spędzał przypięty łańcuchem do budy albo przebywał w złej jakości przytuliskach. Spędził w taki sposób kilka lat, potem z kolei trafił do izolatki, którą dzielił z innym niewidomym czworonogiem. Czy ktoś da w końcu psiakowi szansę na kochający dom?

Pies Kapitan szuka domu

Kapitan nie miał łatwego życia, można powiedzieć, że nawet go nie oszczędzało. Niewidomy psiak był źle traktowany przez właścicieli, a gdy udało mu się trafić do schroniska, tam też nie było łatwo. Gdy czworonóg w końcu znalazł się w Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice, wolontariusze wiedzieli, że muszą działać, aby odmienić jego los. Mimo wielu trudności, które spotkały zwierzę, Kapitan nie zraził się do ludzi. Dał pracownikom szansę.

Kapitan to bardzo inteligentny pies – szybko nauczył się głosu wolontariuszy. Potrafi rozpoznać człowieka po jego krokach i wydawanych dźwiękach. Dzięki temu doskonale wie, kiedy i od kogo spodziewać się jakichś pysznych smakołyków! Choć jest niewidomy, to świetnie czuje się na spacerach, na które chętnie wychodzi. Cieszy się życiem i spokojem, które dostał od wolontariuszy. Brakuje mu jedynie szczęśliwego domu, takiego już na zawsze.

Kogo szuka Kapitan? Przede wszystkim przyjaciela, który uszanuje tryb życia niewidomego psa. Zwierzę potrzebuje stałego rytmu dnia, porządku mieszkania i przede wszystkim miłości i cierpliwości. Kapitan na takie uczucia odpowie tym samym. Choć doświadczył w swoim życiu wiele zła, to nigdy nie stracił wiary w człowieka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Labrador został uhonorowany tytułem naukowym. Jego geniusz docenili naukowcy z całego świata2. Szczeniak został znaleziony w lesie. Pozostawiono go na pewną śmierć, trudno powstrzymać łzy

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje@schronisko.info

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KapitanPsiak poszukuje domu
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

KapitanNiestety, Kapitan jest niewidomy
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

KapitanCzy znajdzie się jakaś dobra dusza, która go adoptuje?
Wolontariusze i Pracownicy Schroniska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcja
  2. Niedźwiedzie z zoo zostały przeniesione. Znamy szczegóły wstrząsającej akcji, była potrzebna narkoza
  3. Przełom w Wuhan. Wprowadzono zakaz spożywania dzikich zwierząt
  4. Czy mężczyzna, który próbował utopić niedźwiedzia zostanie ukarany? ZOO wydało oświadczenie
  5. Spuścili psa ze smyczy. Chwilę później zwierzę zaatakowało małą sarenkę. Weterynarze nie mieli szans
  6. 13-letnie dziecko skrzywdziło kota. Właścicielka zwierzaka ukarała je w ten sam sposób

Następny artykuł