Pies jedzie do domu
Źródło: youtube/DailyPicksandFlicks

Bezpański pies zrozumiał, że wreszcie został adoptowany. Jego reakcja wyraża więcej niż tysiąc słów, wideo

26 Października 2020

Pies o imieniu Benny od ponad miesiąca przebywał w schronisku. Każdego dnia marzył o tym, aby ktoś zainteresował się jego losem i dał mu szansę udowodnić, że nadaje się na idealnego przyjaciela człowieka jak żaden inny. Pewnego dnia jego życzenie się spełniło. Pracownicy schroniska nagrali emocjonującą reakcję czworonoga na wiadomość, że jedzie do domu.

Pies, szczególnie taki, który w życiu wiele przeszedł, w chwili, gdy jest adoptowany przez nowego właściciela, jest w stanie zrozumieć, że czeka go wielka przygoda pełna niespodzianek. Nic dziwnego, że w takich momentach czworonogi nie są w stanie opanować emocji i dosłownie "odbija" im ze szczęścia. Prezent w postaci kochającego właściciela, własnego kąta i pełnej miski to w końcu wszystko, czego w życiu pragną najbardziej.

Po 19 wspólnie spędzonych latach pożegnała najlepszego przyjaciela. Wzruszające nagranie sprawia, że samemu chce się płakaćPo 19 wspólnie spędzonych latach pożegnała najlepszego przyjaciela. Wzruszające nagranie sprawia, że samemu chce się płakaćCzytaj dalej

Pies zrozumiał, że w końcu jedzie do domu

Benny był mieszkańcem schroniska od zaledwie miesiąca, lecz warunki mieszkalne, w jakich się znalazł, przyprawiały go o depresję. Młody psiak nie był przyzwyczajony do przebywania w czterech ścianach i spoglądania na świat zza krat. Pragnął znów wyrwać się na wolność i czerpać niebywałą przyjemność ze wspólnych zabaw z człowiekiem.

Kiedy tylko ktokolwiek na niego spoglądał, od razu machał ogonem, próbując w ten zachęcić ludzi do wyciągnięcia w jego stronę pomocnej dłoni. Dni mijały, a biało-czarny pupil nie tracił entuzjazmu. Cały czas miał nadzieję, że jego taktyka w końcu zadziała i pewnego dnia opuści schronisko w towarzystwie nowego opiekuna.

Uroczy psiak miał w sobie ogromny potencjał na zostanie idealnym pupilem, co wyjaśnia, dlaczego tak szybko znalazł się ktoś, kto zapragnął uczynić z niego swojego nieodłącznego towarzysza dnia codziennego. Pewnego dnia w schronisku pojawiła się kobieta, która odmieniła jego życie. Gdy tylko zbliżyła się w stronę jego boksu, psiak już wiedział, że to właśnie ona przybyła mu na ratunek. Wkrótce miał zostać pełnoprawnym członkiem jej rodziny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
2. Czy to dobrze, że do strajku kobiet dołączyli rolnicy? Sytuacja coraz bardziej napięta
3. Przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Sędzia wymierzył kobiecie "alternatywną sprawiedliwość"

Emocje psiaka sięgnęły zenitu

Eksperci zapewniają, że psy są obdarzone niesamowitą umiejętnością odczytywania intencji oraz uczuć ludzi, z którymi wchodzą w interakcję. Właśnie z tego powodu rozumieją, kiedy okazujemy im troskę, obdarzamy je bezwarunkową miłością i pragniemy dla nich samego dobra. Wiedząc, że mamy wobec nich czyste intencje, odpłacają się tym samym.

Co interesujące, psy rozpoznają także nasze niezadowolenie, strach czy smutek, dlatego podświadomie wiedzą, kiedy potrzebujemy czasu sam na sam, a kiedy warto dotrzymać nam towarzystwa i ułożyć się na kolanach w geście pocieszenia. W zależności od tego, jak się czujemy lub jak planujemy zareagować, zwierzęta potrafią odpowiedzieć na niewidoczny gołym okiem komunikat, który wysyłamy.

Tłumaczy to dlaczego Benny od pierwszych chwil w towarzystwie nowej właścicielki wiedział, że wkrótce pojedzie z nią do nowego domu. Zarówno on, jak i kobieta patrzyli na siebie z ogromną ekscytacją, nie mogąc się już doczekać, aż rozpoczną wspólne życie. Reszta rodziny czekała kilka kroków dalej, obserwując tę niesamowitą scenę.

Kiedy pies wyszedł z boksu, ogarnęła go prawdziwa euforia! Na nagraniu widzimy, że Benny merda ogonem z prędkością światła i piszczy z ekscytacji. Po chwili również skacze w górę, wierzga i ciągnie swoją właścicielkę za sobą, chcąc czym prędzej wyrwać się poza mury schroniska. Kobieta musiała mocno ściskać smycz, żeby podczas drogi do zaparkowanego samochodu jej nowy podopieczny przypadkiem się nie zerwał.

Patrząc na reakcję adoptowanego pieska, niełatwo jest powstrzymać uśmiech. Przeprowadzka do własnego domu wywołała w nim tak wielką radość i ulgę, że o mało nie padł z wrażenia. Chyba każdy miłośnik zwierząt rozkleiłby się na widok tak szczęśliwego psa, nieprawdaż?

ZOBACZ WIDEO:

Przyłapała husky'ego na kradzieży butów. Reakcja czworonożnego złodzieja jest bezcennaPrzyłapała husky'ego na kradzieży butów. Reakcja czworonożnego złodzieja jest bezcennaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł