policaj
Źródło: pixabay.com/arembowski

Wrocław. 50-letni mężczyzna trafił do aresztu. Wyrzucił psa z okna na piątym piętrze

26 Lipca 2020

Pies nie przeżył upadku. Świadkowie zdarzenia wezwali patrol policji. Zdaniem funkcjonariuszy mężczyzna dopuścił się morderstwa zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem . 50-latek był pijany. Nie chciał wpuścić mundurowych do mieszkania. Na wezwania policjantów zareagował wyzwiskami. Nie jest jasne, czemu zabił swoje zwierzę.

Pies uchodził wśród sąsiadów mężczyzny za spokojne, niezagrażające nikomu zwierzę. Nikt nie może zrozumieć jak mogło dojść do tej tragedii. Jego właściciel zrzucił go z wysokości około około 15 metrów. Zwierzę nie miało szans przeżyć upadku. Policja wciąż nie upubliczniła wyjaśnień mężczyzny, który w momencie aresztowania miał we krwi około 0,6 promila alkoholu. Sąd zadecydował o umieszczeniu agresywnego 50 latka w areszcie. Sprawca zdarzenia odpowie nie tylko za śmierć psa, ale także obrazę funkcjonariusza i stawianie oporu w trakcie zatrzymania.

Wrocław. Zamknęła labradora w piwnicy. Na podwórko wypuściła kilka razyWrocław. Zamknęła labradora w piwnicy. Na podwórko wypuściła kilka razyCzytaj dalej

Pies zmarł w wyniku upadku

Do zdarzenia doszło na wrocławskich Krzykach. Policjanci w nocy otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który miał wyrzucić psa przez okno swojego mieszkania na piątym piętrze bloku. Zaskoczeni funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w to, co stało się na miejscu. Na dodatek kompletnie pijany mężczyzna, zamiast wyrazić skruchę za swoje postępowanie i dobrowolnie poddać się karze groził im i ich wyzywał. Trudno powiedzieć czemu wyładował swoją agresję na psie w tak brutalny sposób. Istnieje wiele możliwości legalnego zrzeczenie się opieki nad czworonogiem, schroniska muszą przyjąć niechcianego psa. Nie ma absolutnie żadnego powodu by zwierzę musiało cierpieć, lub ginąć z rąk swojego właściciela. Osoby, które mimo to, decydują się wyrządzić pupilowi krzywdę czekają poważne konsekwencje. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Zdjęcie zwierzęcia wyrzuconego na plażę odbiera mowę. Nikt nie ma pojęcia, czym jest

To kolejny incydent znęcania się nad zwierzęciem we Wrocławiu

Dziś informowaliśmy także o interwencji jaką Dolnośląski Inspektorat Ochrony zwierząt podjął w jednej z kamienic z ulicy Karczemnej. Kobieta trzymała tam psa w piwnicy, bez światła, praktycznie nie wypuszczając go na dwór. Pies był chory, zaniedbany i wygłodzony. Choć zwierzę udało się uratować, możemy jedynie się domyślać ile czworonogów cierpi z rąk nieodpowiedzialnych, okrutnych lub zaniedbujących je właścicieli. Na szczęście przestępstwa, których ofiarami padają zwierzęta coraz częściej wychodzą na światło dzienne, a ich sprawcy ponoszą konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Trudno powstrzymać uśmiech na widok psiaka Gomy. Wygląda jak miniaturowa owca
  3. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Wspólne wyjście na plażę to dla nich "obciach". Tysiące polskich kobiet przeżywa rozczarowanie

Źródło: wroclaw.wp.pl

Następny artykuł