Pies zamknięty w samochodzie
Źródło: Facebook/Southport Hub

Zostawił psa w samochodzie w najgorętszy dzień roku. Temperatura w środku rosła z każdą minutą

26 Czerwca 2020

Pies został zamknięty w samochodzie podczas gdy jego opiekun udał się do popularnego sieciowego fast fooda. Zwierzę siedziało w bagażniku, samochód stał w pełnym słońcu. Co więcej - tamtego dnia termometry odnotowały najwyższą temperaturę w tym roku. Specjaliści apelują o niezostawianie zwierzaków czy dzieci w samochodach, nawet z uchylonym oknem. Letnie upały dopiero się zaczynają, ale i tak już są ich pierwsze ofiary.

Pies siedział w bagażniku samochodu zaparkowanego w nasłonecznionym miejscu, na parkingu jednego z popularnych fast foodów. Właściciel czworonoga zostawił go w aucie i poszedł na obiad. Kiedy przechodnie zobaczyli uwięzionego psa, który znajdował się w ogromnym niebezpieczeństwie, nie wahali się ani chwili - od razu zareagowali. Zwierzę było o krok od śmierci - tamten dzień był jak dotychczas najgorętszy w roku, temperatura w samochodzie mogła osiągnąć prawie 40 stopni Celsjusza. Dla uwięzionego w środku czworonoga, przebywanie w nagrzanym aucie było jednoznaczne z wyrokiem śmierci.

Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienieStrażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Był najgorętszy dzień w roku, zostawił psa zamkniętego w samochodzie

Do zdarzenia doszło w środę, 24 czerwca. Termometry wskazały tamtego dnia najwyższą jak do tej pory temperaturę w roku. Pewien mężczyzna zaparkował w bardzo nasłonecznionym miejscu przed popularnym fast foodem. W samochodzie zostawił zamkniętego swojego psa. Zwierzę siedziało w bagażniku, słońce świeciło prosto na niego. Można tylko się domyślać, jakie męczarnie musiał przeżywać biedny czworonóg. Całe szczęście przechodnie bardzo szybko zareagowali na widok psa uwięzionego w nagrzanym samochodzie. Na miejsce zostały wezwane służby zajmujące się egzekwowaniem praw zwierząt. Pies został wydobyty z samochodu oraz podano mu dużo wody. Gdyby nie szybka reakcja świadków zdarzenia, pies by nie żył.

Zostawianie zwierząt czy dzieci w rozgrzanym samochodzie w większości przypadków prowadzi do ich śmierci z przegrzania, uduszenia, pragnienia czy niewydolności organów. Należy na to zwracać szczególną uwagę właśnie teraz, kiedy letnie upały dopiero zaczynają dawać się we znaki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 90% osób nie potrafi go znaleźć

Jeżeli widzicie jakiekolwiek żywe stworzenie zamknięte w samochodzie - zgłoście zdarzenie pod nr 112 albo lokalnej organizacji pro zwierzęcej.

ZOBACZ ZDJĘCIE:ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Tylko 1% ludzi widzi na rysunku kota. Czy jesteś wśród nich?
  3. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  4. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł