Pies w łóżku
Źródło: unsplash/ Matthew Hamilton

Pozwalacie swoim psom wchodzić do łóżka? Czworonogi uwielbiają spać z właścicielami

26 Maja 2020

Psy uwielbiają wchodzić na kanapy i sofy, choć nie zawsze mogą. Niektórzy właściciele zabraniają czworonogom wskakiwać na łóżka, uważają że ich miejsce jest w kojcu. Zgadzasz się z tym?

Czy spanie z psem w łóżku to dobry pomysł? Wielu właścicieli zastanawia się, czy powinno się wpuszczać zwierzaki na kanapy, softy, pościel. Jak wiadomo, pies jest zwierzęciem społecznym, szybko przywiązuje się do właściciela i nie lubi spędzać czasu samotnie. Czworonóg najlepiej czuje się, gdy ma obok siebie opiekuna, a poza tym może się od niego ogrzać (i wzajemnie) oraz wskakując na łóżko lepiej jest w stanie zauważyć zbliżające się zagrożenie. Spanie z psem w łóżku jest na pewno bezpieczne, choć gdy zwierzak się rozpycha, może to skutkować nieprzespanymi nocami. Ale czy wpuszczanie psa do łóżka jest zdrowe?

Wielu specjalistów alarmuje, aby nie wpuszczać psów do łóżka, ponieważ jest to niehigieniczne. Zwierzęta nie są wielkimi czyściochami, poza tym gubią sierść oraz roznoszą m.in. wirusy, bakterie, grzyby, pasożyty. Osoby z obniżoną odpornością, dzieci i kobiety w ciąży nie powinny spać z czworonogami właśnie ze względu na tego typu różnego rodzaju zarazki. Na dodatek niektóre psy często zajmują sporą powierzchnię łóżka, a gdy próbuje się je przesunąć bywają zaborcze.

Z pewnością o wielu zaletach i wadach już słyszeliście, więc my tylko pytamy - a jak jest u Was? Śpicie z psami w łóżku i pozwalacie im wchodzić na kanapy czy nie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Pies łóżkoPies śpi na łóżku
pixabay/Pexels

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Byli na spacerze z psem. Zamurowało ich, gdy dostrzegli stworzenie, które podąża za nimi do domu, konieczna była natychmiastowa akcja
  2. 60-letni mieszkaniec Łodzi zabił małego szczeniaka. Tłumaczenia porażają
  3. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  4. Pies codziennie przemierza wiele kilometrów, aby dojść w ważne dla niego miejsce. Powód chwyta za serce
  5. 12-letni chłopiec pozował do zdjęcia. Nagle za nim pojawił się niedźwiedź. Ojciec wszystko nagrał
  6. Amstaff zaatakował dwójkę dzieci jednego dnia. Był pod opieką nieletniej dziewczynki

Źródło: piesologia.pl

Następny artykuł