Celestynów pies
Źródło: facebook/Celestyniaki - Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Zwrócili psa do schroniska po kilku godzinach od adopcji. Porażające tłumaczenia "właścicieli"

25 Listopada 2020

Myślał, że w końcu zamieszka w kochającym domu, a mały boks stanie się dla niego przeszłością. Kilka godzin później przeżył największe rozczarowanie w swoim życiu. Rodzina, która adoptowała starszego psa o imieniu Chaber, zwróciła go do schroniska.

"Największy przytulak w schronisku. Jest przecudownym, tolerancyjnym i łagodnym psim seniorem. Dogada się z każdym - tylko dlaczego nikt go nie chce?", takie słowa można przeczytać o psie Chaber na Facebooku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestyowie. Czworonóg wciąż szuka nowego domu. W ostatnim mieszkał tylko kilka godzin. Porażające, dlaczego właściciele go zwrócili.

Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaOgromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitalaCzytaj dalej

Pies został zwrócony do schroniska

TVN24 "Polska i Świat" wyemitował materiał o psie Chaber, który został zwrócony do schroniska. Rodzina zabrała zwierzaka z przytuliska, wykąpała, uczesała, a później odstawiła z powrotem. Takie zachowanie można przyrównać do znęcania się nad zwierzakiem. Czworonóg myślał, że w końcu wyrwie się ze schroniska. Dano mu nadzieję, a później zmiażdżono ją z błotem.

- Trudno zapomnieć wzrok psa, któremu człowiek złamał serce - przygarnął, a chwilę później z powrotem włożył do klatki. To jest najgorsze, co psu można zrobić - powiedziała Marta, wolontariuszka w rozmowie z dziennikarzami TVN24.

Chaber ma około 10 lat. Rodzina rozmyśliła się z adopcji, argumentując, że pies "z premedytacją załatwia się w domu". Takie zachowanie mogło wynikać ze stresu, ze zmiany otoczenia, jednak nowi właściciele nie zaakceptowali tego. Zamiast pracy z psem, zdecydowali się go zwrócić.

Co ciekawe, większość schronisk prowadzi bardzo obszerne ankiety przed adopcją zwierzaka. W nich jest zawarte wiele trudnych pytań, na które muszą odpowiedzieć przyszli właściciele. Są opisy różnych sytuacji, co może zrobić czworonóg po przyjściu do domu. Potencjalny opiekun już wtedy powinien wiedzieć, czy będzie w stanie poradzić sobie z opieką nad psem po przejściach, czy też nie. Wszystkie ankiety są szczegółowo weryfikowane przez pracowników schroniska. Kiedy ktoś skłamie w swoich odpowiedziach, dochodzi do takich sytuacji...

DZISIAJ GRZEJE:
1. Robert Janowski adoptował psią seniorkę ze schroniska. Nic nie zwiastowało tragedii, bardzo współczujemy
2. 5-letnia Łucja została bohaterką. Szła polną drogą, gdy nagle jej uwagę przykuło coś zupełnie niespotykanego
3. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach

Nie kupuj, adoptuj

Schroniska pękają w szwach, choć w ostatnich miesiącach wiele osób decyduje się na adopcję. Powodzeniem cieszą się szczeniaki i kilkuletnie psy, te starsze mają już nieco gorzej. Opieka nad staruszkiem może okazać się bardzo ciężka nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dzisiaj informowaliśmy Was o śmierci 17-letniej suczki, którą adoptował Robert Janowski z żoną. Małżeństwo przygarnęła psiaka z warszawskiego schroniska "Na Paluchu" kilka dni wcześniej. Kiedy rozpoczęły się problemy, walczyli o nią do samego końca.

Pamiętajcie, że w schroniskach mieszka wiele zwierzaków, które marzą o ciepłych domach. Dlaczego nie warto wybierać psów czy kotów z hodowli? Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Mamy nadzieję, że psinka znajdzie nowy dom!

Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali Polscy policjanci ze wspaniałą akcją, którą nazwali "Pies" dla psa. O co chodzi?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
   2. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi
   3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
   4. Ogromna tragedia spotkała Meghan Markle, zaraz po tym jak nakarmiła psa. Księżna upadła, trafiła do szpitala
   5. Skandal. Nie mieści się w głowie, co pseudowłaściciel zrobił owczarkowi. Pies umierał w męczarniach
   6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   7. Rząd otworzył nową stronę pokazującą liczbę zakażeń. Brakuje ważnych danych, które dotychczas były przedstawiane

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł