Piesek potrącony
Źródło: policja.pl/

Celowo potrącił psa samochodem. Do sieci trafiło porażające nagranie

25 Czerwca 2020

Pies szedł drogą, po której jechały samochody. Psiak zgubił się i szukał swojego właściciela. Auta zwalniały, mijały zwierzę, jechały dalej. Jeden z kierowców zamiast spokojnie ominąć psa, zrobił coś okropnego!

Pies został potrącony przez samochód! Zwierzę nie wpadło pod koła rozpędzonego wozu, a kierowca specjalnie potrącił czworonoga. 24-letni mężczyzna najpierw zatrzymał pojazd, aby przepuścić psiaka, a chwilę później wcisnął gaz do dechy i potrącił zwierzaka, którego dało się bezpiecznie wyminąć. Całe zdarzenie zostało opisane na Facebooku przez jednego ze świadków. Policjanci nie zbagatelizowali sprawy.

Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakaćStęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakaćCzytaj dalej

Mężczyzna celowo potrącił psa

Na jednej z internetowych grup, oficer prasowy myślenickiej komendy natrafił na anonimową relację świadka zdarzenia drogowego. Wynikało z jej, że kierowca zatrzymał się przed idącym drogą psem, a później celowo go potrącił. Czy doszło do przestępstwa? Policjant nie zbagatelizował sprawy, a zaczął szukać innych świadków, nagrania ze zdarzenia. Okazało się, że w miejscu, w którym kierowca potrącił psa był monitoring.

- Po kilku dniach intensywnej pracy kryminalni namierzyli kierowcę. 24 czerwca br. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany i wkrótce stanie przed obliczem sądu. Usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 90% osób nie potrafi go znaleźć

Mężczyźnie na znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia i 100 tys. złotych grzywny. Jeśli sąd uzna, że działał ze szczególnym okrucieństwem, może wymierzyć karę 5 lat więzienia. Pies został odnaleziony i już powrócił do swoich właścicieli.

Nagranie można obejrzeć na stronie policji - TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

PiesekPiesek
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją
  3. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie
  4. Uratowali golden retrievera przed tragicznym końcem. Nie spodziewali się sekretu, który skrywało zwierzę
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Chiny "złamały obietnicę". Znowu wystartował skandaliczny festiwal

Źródło: policja.pl

Następny artykuł