Kobieta z psem na spacerze w lesie
Źródło: Pixabay/Sinawa

Zaatakował psa w lesie i uciekł. Właściciele zwierzaka szukają sprawcy

25 Maja 2020

Pies został zaatakowany w lesie. Właściciele osłupieli - agresor strzelił do psa z pistoletu na kulki. Zwierzak cudem wyszedł cało. Trwają poszukiwania napastnika.

W niedzielę w poznańskim lasku marcelińskim, mężczyzna zaatakował psa bronią na kulki. Zszokowani właściciele postanowili nagłośnić sprawę oraz zgłosili zajście na policji.

Strzelił do psa i odbiegł

Do zajścia doszło w godzinach porannych, w lasku marcelińskim. Mężczyzna wyprowadzał swojego czworonożnego pupila za spacer. Nagle stało się coś, co wprawiło go w osłupienie. Do spacerowiczów podbiegł mężczyzna w jaskrawym stroju sportowym i... strzelił do psa z pistoletu na kulki, kiedy zwierzę się załatwiało. Patryk, opiekun czworonoga opisał całe zdarzenie na facebookowej grupie "Zaginione / Znalezione zwierzęta - Poznań i okolice" :

- Uważajcie na swoich czworonożnych przyjaciół! Dziś rano o godzinie 6:40 w Lasku Marcelińskim, od strony ulicy Ptasiej, podczas spaceru z moim psem przebiegł koło nas facet w stroju do biegania w kolorze czarno - jaskrawo zielonym, i strzelił do mojego psa z pistoletu na kulki, podczas gdy ona sobie tylko siusiała. Niestety nie udało mi się go dogonić.

Mężczyzna zgłosił incydent na policję, trwają poszukiwania winnego. Istnieje realne ryzyko, że agresor zaatakuje ponownie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kobieta czyściła psa na myjni samochodowej. Czworonóg płakał z bólu, nikt nie pomógł 2. Kotek urodził się z rzadką chorobą. Zdjęcia odbierają mowę, ludzie prześcigają się by go adoptować

Każdorazowo podobne sytuacje należy zgłaszać odpowiednim służbom. Jeżeli posiadacie jakieś informacje, które mogłyby pomóc w odnalezieniu sprawcy - przekażcie je poznańskiej policji oraz Patrykowi.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.


Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Pies został zaatakowany podczas porannego spaceruPies został zaatakowany podczas porannego spaceru
Pixabay/pasja1000

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się jamnik, widzisz go? Odpowiedź jest oczywista, jednak tylko 6% osób znajduje psa w 5 sek
  2. Mały jelonek pojawił się na ganku. Niespotykana reakcja kota
  3. Znalazła przy drodze czarny worek. Kiedy do niego zajrzała, zaniemówiła. Szczegóły porażają
  4. Wyrzuciła niepełnosprawnego psa z samochodu. Czworonóg próbował dogonić auto, nie miał szans
  5. Mężczyzna dopuścił się okropnych czynów na zwierzętach. Czy stanie przed sądem?
  6. Kot z "poniedziałkową twarzą" naprawdę istnieje. Też nie lubicie tego dnia tygodnia?

Źródło: epoznan.pl

Następny artykuł