Cockapoo podbija serca fanów psów
Źródło: unsplash/Joe_Caione

Tysiące osób pokochały nową rasę psów. Cockapoo to niezwykła krzyżówka

25 Maja 2020

Cockapoo to nowa rasa psów, która skradła serca właścicieli. Co wyróżnia te słodkie psiaki?

Choć światowe organizacje kynologiczne nie uznały oficjalnie tej rasy, to jednak znalazła szybko uznanie w sercach amerykańskich i brytyjskich rodzin. To właśnie w tych regionach cockapoo jest najpopularniejszy. A co kryje się pod tą nazwą? Okazuje się, że psiaki to krzyżówki cocker spanieli i pudli!

Cockapoo - pies wesoły i rodzinny

Tej rasy nie znajdziemy w oficjalnych podręcznikach. Jest to stosunkowo nowa rasa, powstała ze skrzyżowania cocker spaniela i pudla. Psy miały być inteligentne, wesołe, przyjazne, zabawne i łagodne. Co więcej, miały kochać naukę i tresurę. Jak skończył się ten eksperyment? Tysiące rodzin potwierdzają, że cockapoo to jeden z łagodniejszych i sympatyczniejszych psiaków, jakie było im poznać. Poza tym jest wygląda fantastycznie, a co za tym idzie przez jego słodkie minki, ciężko jest się na niego gniewać.

Pierwsze psy tej rasy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Choć nie powstał żaden idealny wzorzec cockapoo, to hodowcy dbali od początku, by rozmnażać osobniki z doskonałym materiałem genetycznym, nieobciążonym wadami i chorobami dziedzicznymi. Z roku na rok rasa stawała się coraz to popularniejsza. W 1998 roku założono nawet specjalny klub fanów cockapoo, który prowadzi działalność, udzielającą niezbędnych informacji ludziom zainteresowanym zakupem takich czworonogów.

Jaki rys psychologiczny mają te psy? Hodowcy dokładali wszelkich starań, by stworzyć rasę idealną do towarzystwa. Skrzyżowanie pudla i cocker spaniela zaowocowało wspaniałymi efektami. Rezultaty mieszanki są naprawdę rewelacyjne – cockapoo bardzo łatwo można prowadzić, są pojętne, otwarte i przede wszystkim oddane. Nie są to jednak typowe psy salonowe. Psiaki bywają wścibskie i ciekawskie, lecz ich największym marzeniem jest dzielenie się radością z jak największą liczbą przyjaciół. Nawet tych dwunożnych.

Osoba, która jest zainteresowana opieką nad cockapoo, powinna pamiętać, że przedstawiciele tej rasy bardzo często potrzebują rozrywki i towarzystwa. Psy uwielbiają człowieka, więc nic dziwnego, że będą starać się wyciągnąć właściciela na krótki spacer o każdej porze. Warto pamiętać, że te czworonogi wymagają odpowiedniej socjalizacji. Tylko dobrze wychowane zwierzęta będą spełnieniem marzeń każdej rodziny, szczególnie tej, która nie narzeka na brak gości.

Cockapoo to dość żywiołowa rasa, choć potrzebują też chwili ciszy i samotności. Wtedy odpoczywają i bacznie przyglądają się temu, co się dzieje w domu. Potrafią zaopiekować się dziećmi, choć trzeba uważać, by czworonogi nie zrobiły przypadkiem krzywdy maluchom. Mieszkańcy bloku mogą momentami narzekać na głośność cockapoo, lecz hałaśliwego szczekania można łatwo oduczyć. W niektórych przypadkach niezbędna może się okazać pomoc specjalisty.

Kto pokocha cockapoo? W opiece nad nimi odnajdą się zarówno seniorzy, jak i mało aktywni właściciele bez doświadczenia. Średnia wieku tej rasy to 14 lat.

DZISIAJ GRZEJE:1. Mogą przyjść do Ciebie i wlepić mandat za zwierzaka. Ile?
2. Kotek urodził się z rzadką chorobą. Zdjęcia odbierają mowę, ludzie prześcigają się by go adoptować

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Prawdziwy pieszczochPrawdziwy pieszczoch
unsplash/FLOUFFY

Cockapoo kocha spacery i zabawęCockapoo kocha spacery i zabawę
unsplash/Joe Caione

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu skrył się jamnik, widzisz go? Odpowiedź jest oczywista, jednak tylko 6% osób znajduje psa w 5 sek
  2. Mały jelonek pojawił się na ganku. Niespotykana reakcja kota
  3. Córeczka gwiazdy "Gogglebox. Przed telewizorem" na spacerze z pieskiem. Co to za rasa?
  4. Niezwykły kot urodził się z dwoma pyszczkami. Kilka dni później właścicielka przekazała smutną wiadomość
  5. Porzucili suczkę w zaawansowanej ciąży. Musiała urodzić w krzakach w lesie
  6. Klacz cudem uniknęła śmierci. Teraz potrzebuje leczenia, można pomóc

Źródło: psy24.pl

Następny artykuł