Dziewczynka i ukochany pies
Źródło: facebook/suspended coffees

4-latka wysłała list do psa w niebie z pytaniem, czy jest tam szczęśliwy. Mamie odjęło mowę, gdy po 3 dniach przyszła odpowiedź

24 Października 2020

Pies o imieniu Abbey był nieodłącznym towarzyszem 4-letniej Meredith. Niestety pupil miał już swoje lata i pewnego dnia był zmuszony opuścić bliską przyjaciółkę. Mama dziewczynki wytłumaczyła śmierć zwierzęcia, mówiąc, że ukochany czworonóg poszedł do nieba. Meredith postanowiła wysłać mu list, aby spytać, jak radzi sobie w nowym miejscu. Nikt nie spodziewał się, że po 3 dniach rodzina otrzyma odpowiedź. Nadawcą był sam "Bóg".

Każdy pies musi kiedyś odejść z tego świata. Choć bolesna utrata lojalnego przyjaciela, który przez lata stał się pełnoprawnym członkiem rodziny, zawsze jest ogromnym ciosem dla opiekuna, to istnieją pewne sposoby na chwilowe zażegnanie cierpienia. Jedną z form żałobnej terapii jest napisanie listu do zmarłego pupila. W jego treści właściciel może zawrzeć wszystko to, czego nie zdążył przekazać mu za życia. To niepowtarzalna szansa na to, aby docenić każdą z niezapomnianych, wspólnych chwil i zamiast popadać w rozpacz, celebrować radość i szczęście, jakim obdarzyły nas czworonogi.

Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczekDramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczekCzytaj dalej

4-letnia dziewczynka napisała list do Boga

Kilkuletnia dziewczynka Meredith z trudem przeżywała żałobę po 14-letnim psie nazywanym Abbey. Czworonóg towarzyszył dziecku od urodzenia, byli dla siebie jak prawdziwe rodzeństwo. Gdy przyszedł czas, aby pożegnać się raz na zawsze z pupilem, matka dziewczynki wytłumaczyła jej, że odtąd Abbey zamieszka po drugiej stronie tęczy. 4-latka pogodziła się z rozłąką, jednak postanowiła upewnić się, czy jej lojalny kompan jest szczęśliwy w nowym miejscu. Chciała spytać samego Boga o to, jak Abbey radzi sobie u jego boku.

W tym celu Meredith z pomocą mamy napisała list zaadresowany do nieba z pytaniem o jej ukochanego pieska. Płacząc, wyraziła w nim wszystkie emocje, które towarzyszyły jej w wyjątkowo ciężkich chwilach, kiedy nie było już przy niej ukochanego czworonoga.

"Boże, czy zechcesz zaopiekować się moim psem? Umarł wczoraj i jest z Tobą w niebie. Bardzo za nim tęsknimy. Cieszymy się, że pozwoliłeś na to, by była naszym psem, mimo że zachorowała. Mam nadzieję, że się z nią bawisz. Lubi pływać i bawić się piłkami. Wyślę Ci zdjęcie, żebyś wiedział, że to mój pies. Uściski od Meredith”. - brzmiała treść emocjonującego listu.

Matka Meredith wysłała list, zgodnie z obietnicą. Zaadresowała go do „Nieba”, a na kopercie podała adres zwrotny. Absolutnie nie była przygotowana na to, że otrzymają odpowiedź w ciągu kilku dni.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 1. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
  2. Nowy zakaz obejmie wsie i gospodarstwa? Kara za nieprzestrzeganie nawet 500 zł
  3. Brzeg. Policja rozbiła nielegalną fabrykę szczeniąt. Hodowcy chcieli zbić na nich fortunę, więzili ponad 70 zwierząt

Zdumiewająca odpowiedź z nieba

Historia Meredith stała się ogólnoświatowym hitem po tym, jak amerykańska organizacja non-profit Suspended Coffees opublikowała w sieci treść listu, a także odpowiedź, która przyszła od samego "Boga". Pracownicy poczty, którzy natrafili na poruszający list 4-latki, postanowili odpowiedzieć jej w imieniu Najwyższego. Wiadomość od "Boga" dotarła do skrzynki pocztowej rodziny po zaledwie 3 dniach. Treść

"Twoja prośba dotarła do nieba” – napisano. „Otrzymanie tego zdjęcia było bardzo pomocne i natychmiast ją rozpoznałem. Abbey nie jest już chora. Jej duch jest tutaj ze mną, ale i tak pozostaje w twoim sercu. Abbey uwielbiała być twoim psem. Ponieważ w niebie nie mamy naszych ciał, nie mam też kieszeni do przechowywania twojego zdjęcia, więc ci je odeślę, abyś mogła je zatrzymać i pamiętać o Abbey.

Dziękuję za piękny list i dziękuję mamie za pomoc w napisaniu go i przesłaniu do mnie. Masz cudowną mamę. Wybrałem ją specjalnie dla Ciebie. Codziennie Was błogosławię i pamiętaj, że bardzo Cię kocham. Nawiasem mówiąc, łatwo mnie znaleźć. Jestem wszędzie, gdzie jest miłość. Kochaj Boga ” – tak kończy się wiadomość.

Co za poruszająca serce historia! Zarówno Meredith, jak i jej mama były w wielkim szoku, że odpowiedź przyszła tak szybko. Mamy nadzieję, że słowa spisane przez pracowników poczty chociaż trochę pocieszyły dziewczynkę i jej rodzinę.

Żałoba po śmierci psa

Stratę czworonożnego przyjaciela każdy przeżywa inaczej. Najtrudniej zrozumieć tę sytuację dziecku, które nie pojmuje koncepcji życia i śmierci w pełni. Nagłe zniknięcie ukochanego pupila może wywołać u nich przygnębienie, histerię czy złość, wywracając ich dotychczasowy świat do góry nogami. Rodzice powinni zawczasu przeprowadzić z dziećmi rozmowę, aby chociaż w pewnym stopniu oszczędzić im niepotrzebnego szoku w przyszłości.

Zdarza się, że więzy, jakie łączą nas z psami, kotami, królikami i innymi zwierzętami domowymi są prawie tak samo silne, co w przypadku bliskich nam osób. Nic dziwnego, że śmierć pupila wywołuje w nas tak skrajne emocje. W końcu to właśnie on zawsze cieszy się na nasz widok, a także wysłuchuje i przede wszystkim nie ocenia nas, gdy borykamy się z życiowymi problemami. Zmarły pupil pozostawia po sobie pustkę, której nie da się załatać w prosty sposób. Z tego powodu powinniśmy zawsze doceniać każdy dzień, który dane jest nam spędzić razem z naszymi mniejszymi braćmi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nagrano zaczepki golden retrievera i kota. W pewnym momencie mruczek nie wytrzymuje, nie do wiaryNagrano zaczepki golden retrievera i kota. W pewnym momencie mruczek nie wytrzymuje, nie do wiaryCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
   2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
   3. Podeszli porozmawiać o wierze. Reakcji owczarka nikt nie przewidział, jest nagranie
   4. Zaskakujące odkrycie. Narysowali kota tysiące lat temu, dopiero teraz prawda wyszła na jaw
   5. Wielkie serce Stiflera. Tak kocha swoje psy, że wytatuował je na ciele
   6. Wielkie zaskoczenie ze strony Biedronki. Sklep wprowadza udogodnienia w niedziele niehandlowe
   7. Niewiarygodnie prosty, wręcz banalny sposób na najbardziej soczyste kotlety mielone w twoim życiu. Wystarczą 3 łyżki prosto ze słoiczka

Źródła: newsner

Następny artykuł