Pies przytula się do zmęczonej lekarki
Źródło: Instagram/docplusdog

Niezwykłe zachowanie psa w szpitalu. Czworonóg pomaga lekarzom i pielęgniarkom

27 Marca 2020

Pies Wynn został "zatrudniony" w szpitalu. Czworonóg pomaga przedstawicielom medycznym, którzy nie mają sił walczyć z pandemią.

Czworonóg o imieniu Wynn zyskał podziw i uznanie ludzi na całym świecie. Wszystko przez jego przyjazne zachowanie, mianowicie pies pozwala się głaskać i przytulać lekarzom. Labrador każdego dnia towarzyszy swojej opiekunce, lekarce w pracy. Dzięki niemu specjaliści mogą, choć na chwilę się odstresować.

Pies pomaga w szpitalu

Od kilku miesięcy lekarze na całym świecie walczą z wirusem z Wuhan. Zakaźna choroba rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, atakując układ oddechowy ludzi. Każdego dnia liczba chorych diametralnie rośnie. Niestety, wirus powoduje też śmierć. Lekarze robią wszystko, co mogą, aby wyleczyć chorych i nie doprowadzić do kolejnych zakażeń. Pracują ponad etat, co wpływa na ich zdrowie.

Lekarka Susan Ryan w tak trudnych chwilach może liczyć na wsparcie swojej suczki. Nie tylko ona, bowiem kobieta przyprowadza psa ze sobą do szpitala, gdzie inni, zmęczeni pracownicy mogą pobawić się z nim w socjalnym pokoju. Lekarze i pielęgniarki odpoczywają przy czworonogu. Zapominają o panującym kryzysie. Pies swoją obecnością "ich ratuje".

O psie i lekarce zrobiło się głośno, po umieszczeniu jednej z fotografii w sieci. Na niej lekarka siedzi na ziemi i przytula się do labradora.

- Po prostu osunęłam się na podłogę. A potem powiedziałam, że muszę poświęcić trochę czasu Wynn. Patrzenie codziennie na te wszystkie rzeczy ma na nas ogromny wpływ i ciężko o tym zapomnieć. W tym momencie pojawiają się psy. Kiedy jestem obok Wynn i mogę ją pogłaskać, na chwilę zapominam o tym, co dzieje się dookoła. Nic innego nie ma wtedy znaczenia - napisała lekarka w sieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies uspokaja lekarkę.

Lekarze są zachwyceni z obecności labradora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przestraszony labrador uciekł do lasu. Reakcja rodziny na jego powrót zaskoczyła wszystkich
  2. Znalazła kotka w strugach deszczu. Maluch wciąż miał przyczepioną pępowinę
  3. Dwuletnia dziewczynka podeszła do pitbulla w schronisku. Pies podbiegł do siatki
  4. Niecodzienna sytuacja w Ameryce. Zaczyna brakować psów i kotów do adopcji
  5. Uratowała ciężarną suczkę przed eutanazją. Kobieta zaniemówiła, gdy zobaczyła szczeniaki
  6. Ogórki i pomidory w diecie psów. Czy na pewno są bezpieczne?

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, Instagram, cesarsway.com

Następny artykuł