Dieta wegańska u psa to ryzykowny pomysł
Źródło: pexels/Anna Shvets

Sportowiec zabronił buldogowi jeść mięso. Kiedy temat poruszono na wizji, porażające szczegóły wyszły na światło dzienne

22 Lipca 2020

Pies-weganin został gwiazdą programu dyskusyjnego w Wielkiej Brytanii. Właściciel zwierzęcia wykluczył z jego diety jeden z najbardziej kluczowych produktów - mięso, co nie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez widzów. Dlaczego mężczyzna zdecydował się na tak radykalny krok i jak to wpłynęło na zdrowie psa?

Pies należy do rzędu drapieżnych (carnivora), których podstawą pożywienia jest mięso innych zwierząt. Przetworzone jedzenie dla psów, które możemy kupić w supermarkecie czy sklepach zoologicznych najczęściej składa się z mieszanki mięs różnych gatunków zwierząt, ale wielu opiekunów karmi swoje pupile także surowym mięsem. Firmy produkujące karmę dla zwierząt prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i bardziej zbilansowanych formuł, w których próżno szukać sztucznych ulepszaczy smaku czy tzw. "zapychaczy", a wszystko to po to, aby zadbać o wszelkie potrzeby czworonogów. Jednakże, pojawiają się głosy miłośników zwierząt, którzy celowo rezygnują z podawania mięsa swoim pupilom.

Dog niemiecki nie chciał wypuścić właścicielki z domu. Miał bardzo ważny powódDog niemiecki nie chciał wypuścić właścicielki z domu. Miał bardzo ważny powódCzytaj dalej

Mężczyzna wyeliminował mięso z diety psa

Ostatnio na antenie brytyjskiej stacji ITV wyemitowano nowy odcinek programu "Loose Women", w którym prezenterki wraz z gośćmi dyskutowały na temat prawidłowego żywienia psów. Głównym gwoździem programu była kontrowersyjna wypowiedź kierowcy Formuły 1 Lewisa Hamiltona, który w życiu prywatnym jest zapalonym weganinem. W gwoli ścisłości, weganizm to styl życia, którego jedną z głównych cech jest stosowanie diety wegańskiej, czyli rezygnacja ze spożywania produktów odzwierzęcych. Weganie dążą do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko ze swojej diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia. Kierując się tą ideologią Hamilton zdecydował, że jego buldog angielski o imieniu Roscoe także przestanie spożywać mięso. Mężczyzna przekonywał w programie, że od czasu, kiedy Roscoe przestał spożywać mięso jego łapy przestały puchnąć, a sierść stała się bardziej miękka w dotyku i lśniąca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Myślała, że przygarnęła zwykłego kota. Prawda zwaliła ją z nóg
3. Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna

Widzom nie spodobał się pomysł właściciela psa-weganina

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Hamiltona głos zabrała jedna z prezenterek - Andrea McLean. Wskazała, że 35% ankietowanych osób przyznaje, że rozważyłaby pomysł wyeliminowania mięsa z diety czworonoga, jednak zdecydowana większość obstaje przy tradycyjnej diecie. Denise Welch, która także występuje w roli prezenterki wyznała, że zastosowała się do porady Hamiltona i wyeliminowała produkty pochodzenia zwierzęcego z diety jej psa. Dyskusja ta wywołała oburzenie wśród widowni, 80% z obecnych osób w studiu nagraniowym skrytykowało postawę opiekunów zwierząt, którzy wprowadzają inwazyjne zmiany w sposobie ich żywienia. Widzowie wyznali, że taka praktyka jest okrutna.

ZOBACZ NAGRANIE:

Jaka jest opinia specjalistów?

Stanowisko brytyjskiego stowarzyszenia weterynaryjnego zostało opublikowane po emisji odcinka. Czytamy w nim, że "przejście na dietę wegańską przez psy jest możliwe. Nie zalecamy takiego rozwiązania, gdyż zwierzęta domowe potrzebują dobrze zbilansowanej diety i bardzo ważnym jest, aby skonsultować się ze specjalistą weterynaryjnym przed wdrożeniem jakichkolwiek zmian w diecie pupila".

My także zachęcamy do tego, aby w pierwszej kolejności brać pod uwagę ocenę doświadczonych ekspertów, niżby właścicieli zwierząt, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych u naszych podopiecznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ma lepszego sposobu na komary. Kosztuje grosze, a efekty są bezcenne
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Ważąca blisko 8 kilogramów chihuahua została porzucona. Jej nowa mama wdrożyła jej dietę
  4. Szczęśliwy finał dla jednej z suczek z Radys. Znalazła kochający dom, choć adopcja była wymagająca
  5. Husky nie potrafi kryć zazdrości o swojego właściciela. Reakcja psiaka rozbawi każdego
  6. 260 osób na kwarantannie. Ognisko koronawirusa w hotelu w Polsce

Źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł