szczeniak i but
Źródło: pixabay.com/PublicDomainPictures

Dlaczego pies kradnie skarpetki? Powód jest dużo bardziej uroczy, niż myślisz

21 Sierpnia 2020

Psy działają opierając się na instynkcie. Ich zachowania nie zawsze są racjonalne czy zrozumiałe dla ludzi. Czasem zwierzaki reagują nieproporcjonalnie na niektóre bodźce, w innych wypadkach uporczywie trzymają się nabytych przyczajeń. Powiedzenie "ciężko nauczyć starego psa nowych sztuczek" nie wzięło się z znikąd. Wiele psiaków lubi kraść swoim właścicielom buty. Zachowanie, które potrafi zirytować niejednego opiekuna, ma jednak rozczulające podstawy.

Psy mocno przywiązują się do ludzi, z którymi spędzają wiele czasu. Najbardziej charakterystyczną naszą cechą dla pupili jest zapach. Z tego względu często lubią bawić się rzeczami, które mocno nim nasiąknęły. Wielu pupili "kradnie" ubrania swoich właścicieli lub gryzie sprzęty, na których ich opiekunowie zostawili swój zapach. Nie robią tego jednak, by nas zirytować. Za takie zachowania odpowiada właśnie instynkt. Szczególnie szczeniaki lubią zabierać swoim panom różne przedmioty codziennego użytku.

Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Holandia poradziła sobie z problemem bezpańskich psów. Czy polski rząd powinien wziąć z nich przykład?Czytaj dalej

Psy bawią się z nami naszymi rzeczami

Wiele psów łapie nasze rzeczy w zęby dlatego, że sprawia im to frajdę. Szczególnie upodobały sobie z tego powodu buty i skarpetki. Łatwo się nimi bawić, ich kształt i faktura ułatwiają utrzymanie ich w psyku. Za taki stan rzeczy odpowiada w wielu wypadkach także zachowanie ludzi. Gdy widzimy psa trzymającego obuwie w pysku, bojąc się, że ulegnie ono uszkodzeniom, często zaczynamy go gonić i szarpać się z nim, zupełnie jak wtedy, gdy bawimy się z nim kawałkiem sznurka lub gumowym gryzakiem. Przez takie skojarzenia, czworonóg nie rozumie, że robi coś złego. Wielu właścicieli pokrzykuje w trakcie zabawy z psem, wypowiadając te same frazy, jak wtedy gdy chce by ten je naprawdę zostawił. Dla szczeniaka uciekanie przed nami z "zabawką" w pysku stanowi świetną rozrywkę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie
2. Zauważyła, że jej kotka inaczej się zachowuje. Gdy weterynarz spojrzał na zdjęcie, wszyscy zdębieli
Chihuahua z Wrocławia prawie została najmniejszym psem świata. Na zdjęciach jest mniejsza niż jabłko

Czasem psy kradną nasze rzecz, bo za nami tęsknią

Niektóre zwierzaki, gdy właściciele wychodzą do pracy i znikają z domu na kilka godzin odczuwają stres i tęsknotę za swoim opiekunem. Z tego względu często chcą mieć przy sobie coś, co przypomina im o ich właścicielu. Jako, że duże znaczenie ma tutaj zapach, chętnie sięgają po intensywnie pachnące przedmioty takie jak buty i skarpetki. Niestety, oprócz tego, że przedmioty te pachną jak kochani właściciele, stanowią także idealne gryzaki. Czworonogi odczuwają podobną przyjemność z gryzienia rzeczy, jak wtedy gdy są głaskane lub bawią się ze swoim panem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama kupiła w internecie wielkie jajko dla dzieci. Zamarli, kiedy coś zaczęło z niego wychodzić
  2. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie
  3. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję
  4. Córeczka gwiazdy TTV jednym zdjęciem skradła serca internautów. Z uroczym pomeranianem są prawdziwymi przyjaciółmi
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt duże

źródło: pupilkarma.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł