Łapy psa na ziemi
Źródło: pixabay/birgl

26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły

21 Maja 2020

Pies został w brutalny sposób potraktowany przez swojego właściciela. Mężczyzna stanie teraz przed sądem.

Policjanci z Wrocławia otrzymali straszne zgłoszenie od weterynarza. Jeden z psiaków umarł, najprawdopodobniej skutkiem pobicia. Mundurowi przyjęli zgłoszenie i podjęli działania w celu ustalenia sprawcy i doprowadzenia go do prokuratury. Okazało się, że za bestialskim czynem stoi właściciel czworonoga.

Mężczyzna z Wrocławia zabił psa

Pies umierał w okropnych cierpieniach. Jego właściciel, 26-letni mężczyzna uderzył zwierzę kijem od szczotki, zadał ciosy pięściami, skopał po ciele. Na tym jednak nie poprzestał znęcania się nad biednym czworonogiem. 26-latek rzucił nim o podłogę, w wyniku czego zwierzę doznało obrażeń w postaci pęknięcia wątroby w trzech miejscach. Zadane ciosy i rany były tak poważne, że zwierzę umarło. Pies nie miał żadnych szans na przeżycie.

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę i doprowadzili go do prokuratury. Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia lub 5 lat, jeśli sąd uzna, że działał ze szczególnym okrucieństwem. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100 000 złotych.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  2. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
  3. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  4. Golden retriever nie chce podnieść się z łóżka. Wstaliście już?
  5. W misce z wodą umieścił kamerę. Zabawne wideo ze zwierzakami podbija internet
  6. Blisko 100 zwierząt może nie przeżyć w maju. Fundacja prosi o wsparcie

Źródło: policja

Następny artykuł