Prześwietlenie psa
Źródło: facebook/ Massachusetts Veterinary Medical Association

Pies zjadł zawiniątko na spacerze. Kiedy weterynarz zobaczył wyniki RTG, zadecydował o pilnej operacji

20 Sierpnia 2020

Pies znalazł na spacerze "niecodzienne jedzenie". Zwierzak skuszony jego wyglądem, a może zapachem postanowił je zjeść. 5 godzin później właścicielka była już z nim u weterynarza. Prześwietlenie pokazała porażającą prawdę. Konieczna była operacja.

Psy często nie potrafią pohamować się przed jedzeniem. Niektóre zwierzaki niechętnie odchodzą od misek, a gdy widzą jak opiekunowie coś jedzą, to czekają chociażby na wylizanie po nich talerza. Takie zwierzaki uwielbiają spotkania rodzinne, gdzie prawdopodobieństwo, że ktoś da smakołyk pod stołem wzrasta. Niestety, łakomczuszki źle na tym wychodzą. Szczególnie należy pilnować łakome zwierzaki na spacerach, aby nie zjadły niczego podejrzanego! Pewnej właścicielce nie udało się tego zrobić. Gdy kilka godzin później pies zaczął się źle czuć, od razu udała się z nim do weterynarza.

Małgosia z Małgosia z "Rolnik szuka żony" o ciąży na gospodarstwie. "Wywołanie porodu 2 tygodnie przed planem"Czytaj dalej

RTG psa zdziwiło weterynarza

Psiak o imieniu Gibs skusił się dziwnym zawiniątkiem na spacerze. Być może myślał, że znajdzie coś dobrego w środku, jednak prawda była zupełnie inna. Zwierzak zaczął czuć się fatalnie, pilnie należało zawieźć go do weterynarza. Na miejscu wykonano RTG. Dopiero prześwietlenie pomogło ustalić lekarzowi, co dolega pacjentowi. Czy było to zwykłe zatrucie? A może jakiś mały przedmiot, którego pies nie potrafić z siebie wyrzucić? Okazało się, że pies sam na pewno by sobie z nim nie poradził.

Prześwietlenie ukazało prawdę na temat tego, co zjadł pies. Zwierzę skusiło się maseczką ochronną, którą ktoś wyrzucił na ulice. Być może przeszedł na nią smak jedzenia, które wcześniej spożywała osoba nosząca maseczkę. Niemniej jednak to skandal, że pozbyła jej się na ziemię!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki golden retriever podchodzi do kołyski dziecka. Później dzieje się niemożliwe, szczęka opada
2. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili dlaczego warto rozmawiać z kotem

- Jeśli pies połknie taką maseczkę może dość do zablokowania jelit, metalowy drut wszywany w maseczkę może wywołać perforację, a gumowe elementy okręcić się wokół narządów. Konsekwencją może być również sepsa - wyjaśnia na Facebooku organizacja Boston Animal Rescue League.

Pies pomyślnie przeszedł operację. Jednak o mały włos, a wszystko mogłoby zakończyć się dużo inaczej...

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wędkarz złapał dziwną rybę. Gdy zajrzał do środka, zamarł, natychmiast chwycił za telefon
  2. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda
  3. Wrócił do weterynarza, aby zobaczyć, co dzieje się z uratowanym przez niego pitbullem. Piękna reakcja szczeniaka
  4. Przyłapała pracownika w salonie dla psów. Myślał, że nikt go nie widzi, robił niespotykaną rzecz
  5. Brutalny atak na koziołka w azylu. Zatrzymano podejrzaną osobę, która odcięła głowę zwierzęciu
  6. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media

Źródło: wamiz

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł