pies smutny
Źródło: pixabay.com/Pexels

Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek

20 Lipca 2020

Pies często potrafi zachowywać się w uciążliwy sposób, gdy nie chcemy podzielić się z nim naszym jedzeniem. W wielu wypadkach ludzkie pożywienie będzie szkodliwe dla czworonoga. Nie chodzi tu jedynie o czekoladę. Także mocno przyprawione potrawy będą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia zwierząt. Jeśli więc chcemy by pies przestał żebrać przy stolę, powinniśmy stosować się do kilku prostych zasad.

Pies w naturalnych warunkach musiał polować na jedzenie. Często, zanim udawało mu się znaleźć pożywienie głodował. Rzadko też udawało mu się znaleźć dość, by mógł odczuć przejedzenie. Z tego powodu wiele zwierząt przejawia niezdrową fascynację ludzkim pokarmem. Wiele z nich nauczyło się jak powinno się zachowywać, by dostać smakołyk z pańskiego stołu. Wielu właścicieli nie umie oprzeć się wielkim oczom swoich pupili i łatwo ulega ich urokowi, oddając im resztki swojego jedzenia.

Poruszający apel starszego psa. Ciężko nie płakać, czytając historięPoruszający apel starszego psa. Ciężko nie płakać, czytając historięCzytaj dalej

Pies będzie żebrał tak długo, jak wierzy w powodzenie tej sztuczki

Oduczenie pupila takich zachowań wymaga konsekwencji i samokontroli. Psy nauczyły się, jak wpływać na zachowanie swoich opiekunów, tak by robili oni dokładnie to, czego czworonóg chce. Już szczeniaki instynktownie wiedzą, że dobrym sposobem na uzyskanie od człowieka pochwał lub nagród jest podawanie im łapki. Futrzaki potrafią także być dobrymi aktorami. Czasem potrafią udawać smutek lub cierpienie by wymusić coś od człowieka. Wykorzystują całą gamę sztuczek, by wywołać w nas współczucie, lub zyskać nasze uznanie, wyrażane często w formie smakowitej nagrody.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawę
2. Labrador postanowił przygarnąć bezpańskiego kotka. Teraz nie opuszcza go nawet na moment

Należy jednak pamiętać, że istnieją powody dla których pies może być bez przerwy głodny. Jeśli pupil stale doprasza się o jedzenie, lub próbuje pożreć każdą napotkaną rzecz, która wyda mu się jadalna, istnieje możliwość, że istotnie brakuje mu wartościowego pokarmu, lub jest chory. Źle dobrana dieta, za małe, jak na jego wiek i wielkość porcję lub pasożyty mogą wywoływać takie objawy. Jeśli pies wydaje się wiecznie nienasycony, warto skonsultować się z weterynarzem.

Jak oduczyć psa takich zachowań?

Choć może to brzmieć jak prosta sprawa, często przysparza ona właścicielom zwierzaków wiele problemów. Gdy pies zaczyna dopraszać się o jedzenie, poza wyznaczoną porą posiłku, powinniśmy go ignorować. Spełnianie życzeń pupila może prowadzić do otyłości i zatruć pokarmowych jak i podrażniać jego żołądek. Im więcej razy ulegamy jego namowom, tym częściej będzie próbował coś od nas uzyskać. Dlatego tak ważne jest, by być wobec niego konsekwentnym. Jeśli pies ma przeświadczenie, że określone zachowanie pozwoli mu na otrzymanie smakołyku, to będzie je powtarzał do skutku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W parku pełno jest dorosłych psów. Między nimi chowa się szczeniaczek, umiesz go znaleźć?
  2. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: wamiz.co.uk

Następny artykuł