Czarny piesek ledwo wyrwał się z objęć śmierci
Źródło: ratujemyzwierzaki.pl/uratujmy_duszka

Widzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcie

20 Lipca 2020

Pies stał się żywym pożywieniem dla tysięcy larw, które obsiadły jego ciało. Zwierzę było w stanie agonalnym, nikt nie dawał mu szans na przeżycie, a co dopiero powrót do zdrowia. Zdjęcia dowodzą, że cuda czasem na prawdę się zdarzają. Ale wciąż potrzebne są środki na leczenie.

Pies leżał od długiego czasu przy opuszczonym budynku stacji kolejowej i wydawał z siebie cichutkie popiskiwania bólu. Na ciele zwierzęcia gromadziły się setki pasożytów, które wplątały się w jego skudłaczoną, śmierdzącą sierść, pod spodem można było dostrzec dosłownie tylko szkielet. Zwierzę gniło za życia, trawiło go robactwo, a on nie miało siły na dalszą walkę. Stracił wszelką nadzieję, wokół nie było nikogo, kto mógłby pomóc mu i ulżyć w niewyobrażalnym bólu. Przypadkiem natknęły się na niego wolontariuszki z podbeskidzkiej Fundacji Psia Ekipa - Razem dla Zwierząt.

Myślał, że jego pies zaginął. Mężczyzna poznał prawdę dopiero po 5 latach, bulwersująceMyślał, że jego pies zaginął. Mężczyzna poznał prawdę dopiero po 5 latach, bulwersująceCzytaj dalej

Pies był zjadany żywcem przez robactwo

Zwierzę z trudem oddychało, z jego płuc dochodził niewyraźny dźwięk rzężenia zwiastujący rychły koniec, a wszechogarniający odór zgnilizny był nie do zniesienia. Wolontariuszki obdzwoniły wszystkie możliwe kliniki weterynaryjne, szukając zewsząd pomocy dla wpółżywego pieska. Jedna Pani weterynarz zgodziła się przyjąć zwierzę, mimo, że telefon zadzwonił w środku nocy i wyrwał ją ze snu. Pies został przewieziony do przychodni, gdzie natychmiast otrzymał kurację kroplówkami. Jego stan oceniono na ciężki. Bezdomny psiak miał poważne problemy z nerkami, kręgosłupem, cierpiał na anemię. W każdej chwili w jego oczach mogło zgasnąć światło, dlatego liczyła się każda minuta. Z pomocą specjalistów udało się oczyścić jego ciało z larw, został także porządnie wykąpany i ostrzyżony. Ku zdumieniu kobiet, ich oczom ukazał się rozczulający widok. Piesek spoglądał na wszystkich z niedowierzaniem, nie dochodziło do niego to, że właśnie uratowano mu życie. Dziękował swoim wybawcom, liżąc ich po rękach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właściciel schroniska w Radysach i jego syn wyszli na wolność. Porażająca relacja z miejsca

2. Golden retriever bał się burzy, nagle podeszło do niego dziecko. Wtedy stało się niezwykłe

Walka o życie psa

Czarnego pieska wciąż czeka skomplikowana rehabilitacja, szereg badań, a także przetoczenie krwi. Zwierzak cierpi na chorobę odkleszczową oraz częściowy paraliż, dlatego potrzebuje specjalnego wózeczka, aby móc się samodzielnie poruszać. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. TUTAJ można pomóc.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zabieg w klinice weterynaryjnejLeczenie w klinice weterynaryjnej
ratujemyzwierzaki.pl/uratujmy_duszka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W parku pełno jest dorosłych psów. Między nimi chowa się szczeniaczek, umiesz go znaleźć?
  2. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Golden retriever dostał nową zabawkę. Właściciel nie przewidział jego reakcji, pies rozśmieszył tysiące internautów
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł