Samotny pies porzucony był pod sklepem
Źródło: screenshot z youtube/Stories of Animals

Zobaczyła przemoczonego i zmarzniętego psa na ulicy. Gdy podeszła bliżej, odkryła straszną prawdę

19 Maja 2020

Pies marzł na parkingu. Choć padał deszcz, nie chciał odchodzić z miejsca, gdzie najprawdopodobniej zostawił go właściciel, który po niego nie wrócił.

Na kanale Stories of Animals na YouTube została opublikowana historia psa, którego porzucił człowiek. Szczeniak marzł na parkingu przy sklepie w Karolinie Północnej (USA). Na dodatek wtedy padał deszcz. Widok bezbronnego i zrozpaczonego czworonoga zmusił pewną kobietę do działania.

Właściciel zostawił psa na parkingu

Valinda Cortez, która akurat przechodziła obok sklepu, zauważyła porzuconego szczeniaka. Zdecydowała się mu pomóc. Pies był przerażony, nie wiedział, dlaczego nie ma już ulubionego człowieka przy nim. Zwierzę siedziało w miejscu, gdzie właściciel je pozostawił. Choć padał deszcz, a temperatura nie rozpieszczała, pies nie chciał się ruszyć. Kobieta postanowiła, że okryje czworonoga ciepłym spodniami, które akurat miała przy sobie. Choć pies był zlękniony, to nawet nie wzdrygnął się, gdy kobieta zbliżyła się do niego.

Valinda Cortez chciała zdobyć zaufanie wystraszonego szczeniaka. Podała mu dłoń, by mógł się przyzwyczaić do jej obecności. Była pewna jednego – nie zostawi go samego w tym miejscu. Niestety, zwierzę nie chciało się poruszać. Było sparaliżowane ze strachu. Chwilę później zdecydowało się zaufać i poszło za kobietą, która zabrała go do swojego domu. W nim otoczyła go miłością i opieką.

- Chwała tej kobiecie za to, co zrobiła. Uratowała bezbronne zwierzę – czytamy w komentarzu pod wideo.

DZISIAJ GRZEJE:1. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie?2.Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA:

Kobieta pomogła porzuconemu szczeniakowiKobieta pomogła porzuconemu szczeniakowi
screenshot z youtube/Stories of Animals

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zbliżyło się do wielkiego psa. Reakcja pupila była jedyna w swoim rodzaju, wszystko się nagrało
  2. Pitbull został skrzywdzony w przeszłości. Gdy spotkał na drodze kota, prawda o jego zachowaniu wyszła na jaw
  3. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zgadzasz się?
  4. Husky przemówił ludzkim głosem. Wyznał właścicielowi, że go kocha
  5. Nagła śmierć młodej żyrafy z Zamościa. Nie dożyła dzisiejszego otwarcia zoo
  6. Meghan i Harry świętują 2. rocznicę ślubu. Nie każdy wie, że para kocha zwierzęta

Źródło: YouTube

Następny artykuł