Pies zapiera się łapami przed wejściem do schroniska
Źródło: screen shot/Facebook/ Rescue Dogs Rock NYC

Pies zapierał się łapami przed wejściem do schroniska. Wstrząsające nagranie porzuconego zwierzaka

19 Maja 2020

Pies o imieniu Maya przeżył traumatyczne doświadczenie. Czy po tym, co spotkało suczkę, była w stanie ponownie zaufać człowiekowi?

Pies to przyjaciel na dobre i na złe. Jednak nie każdy jest w stanie obdarzyć czworonoga miłością, na którą ten zasługuje. Przekonała się o tym w bardzo bolesny sposób Maya. Właściciele suczki postanowili się jej pozbyć. Nagranie z dnia, kiedy dosłownie wleką ją za linę do schroniska poraża.

Postanowili się pozbyć najlepszego przyjaciela

Posiadanie psa powinno być zaszczytem - niewielu może doświadczyć podobnej przyjaźni. Lojalność, przywiązanie i ciepło, którymi czworonogi obdarzają swoich opiekunów są niebywałe i nie da się ich opisać żadnymi słowami. Jednak nie dla każdego tego typu relacja to cud. Pewna rodzina postanowiła oddać Mayę, uroczą suczkę, kiedy uznali, że znudziła im się opieka nad zwierzęciem. Dzień, w którym przywożą psa do schroniska i próbują go zaciągnąć do środka został uwieczniony na nagraniu. Trudno uwierzyć, że ktokolwiek mógłby zafundować swojemu podopiecznemu takie cierpienie. Nagranie jest porażające.

Właściciele suczki dosłownie próbują ją przeciągnąć za próg schroniska. Zwierzę zapiera się nogami, nie chce być opuszczona i zostawiona na pastwę losu przez ludzi, których uważała za swoją rodzinę. Ci jednak są bezwzględni. Co gorsza, w całej sytuacji bierze udział również dziecko pary. Rodzice chłopca dają mu naprawdę "dobry" przykład...

Wideo zobaczyła Stacey Silverstein, współzałożycielka organizacji Rescue Dog Rock w Nowym Jorku. Kobieta nie zwlekała ani chwili - zatelefonowała do schroniska w Texasie i zapytała, czy psiak może zostać trafić pod jej opiekę. W Nowym Jorku Maya trafiła pod specjalistyczną opiekę weterynaryjną. Okazało się, że psiak cierpi z powodu groźnych pasożytów. Zwierzę musiało przejść serię bardzo poważnych zabiegów.

Maya stopniowo wracała do zdrowia, jednak jej forma psychiczna wciąż nie była w najlepszym stanie. Suczka cały czas miała duże trudności z zaufaniem człowiekowi, a seria ciężkich operacji i bolesny proces gojenia się ran po nich nie pomagał w odbudowie więzi z człowiekiem. Jednak pewnego dnia zdarzył się cud.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogrody zoologiczne ponownie otwierają bramy. Kiedy pójdziemy do ZOO w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie? 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Maya znalazła dom! Trafiła pod opiekę kochających i dobrych ludzi. Jej nowi opiekunowie podzielili się ze światem zdjęciami z psiakiem, suczka jest na nich nie do poznania! Z wylęknionego, zahukanego psa zamieniła się w radosnego urwisa! Serce rośnie na widok jej uśmiechniętego pyszczka.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Maya w końcu znalazła szczęście.Maya w końcu znalazła szczęście.
Facebook/Rescue Dogs Rock NYC

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zbliżyło się do wielkiego psa. Reakcja pupila była jedyna w swoim rodzaju, wszystko się nagrało
  2. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zgadzasz się?
  3. Zrozpaczona suczka biegała po ruchliwej drodze. Zatrzymał się tylko jeden samochód, aby ją uratować
  4. Dzikie zwierzę wykorzystało okazję. Gdy zobaczyło uchylone drzwi, weszło do środka. Właściciele zamarli
  5. Husky przemówił ludzkim głosem. Wyznał właścicielowi, że go kocha
  6. Meghan i Harry świętują 2. rocznicę ślubu. Nie każdy wie, że para kocha zwierzęta

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł