pies policyjny
Źródło: policja.pl

Policyjny pies uratował 82-latkę. Kobieta leżała na ziemi, przygnieciona drabiną

18 Sierpnia 2020

Psy często pomagają służbom porządkowym i ratowniczym w wykonywaniu ich zadań. Szczególnie przydają się funkcjonariuszom policji, którzy chętnie korzystają z ich usług. Zwierzęta ze względu na swój węch przydają się przy wykrywaniu niebezpiecznych substancji, udaremnianiu przemytu nielegalnych towarów czy poszukiwaniach osób zaginionych lub ściganych. W tym wypadku czworonóg musiał wytropić 82-letnią kobietę, która wyszła z domu i zniknęła.

Pies policyjny o imieniu Junga od razu przystąpił do akcji. Gdy tylko policjanci z Komendy Miejskiej policji w Suwałkach otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 82-letniej staruszki, dyżurny od razu zaangażował do pomocy opiekuna z czworonożnym psem. Kobieta wyszła z domu krótko po godzinie 16:00, nie informując domowników, gdzie idzie. W wypadku takich spraw liczy się każda godzina. Osoby starsze, szczególnie jeśli cierpią na choroby upośledzające pamięć lub orientację w terenie, często nie potrafią trafić z powrotem do domu. W wypadku seniorów, których stan zdrowia nie jest najlepszy, takie sytuację są szczególnie groźne.

Na komisariacie samo zapalało się światło. Myśleli, że to duchy, sprawcą było zwierzęNa komisariacie samo zapalało się światło. Myśleli, że to duchy, sprawcą było zwierzęCzytaj dalej

Pies ruszył tropem kobiety

Policjanci od razu przystąpili do poszukiwań. Osoby cierpiące na demencję lub chorobę Alzheimera potrafią wracać w dawne miejsce zamieszkania, lub błąkać się po okolicy nie rozumiejąc co się dzieje. Czasem dochodzi do wypadków z ich udziałem, jeśli nieopatrznie wejdą w złym miejscu na ulicę lub podejmą niepotrzebny wysiłek fizyczny.

- Dyżurny natychmiast wysłał policjantów w rejon miejsca zamieszkania kobiety. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. W akcję zaangażowany został również przewodnik psa służbowego wraz z czworonożnym funkcjonariuszem "Junga". Mundurowi z psem tropiącym przeszukali teren przyległy do miejsca zamieszkania zaginionej. Junga szybko podjęła trop za zaginioną i zaprowadziła przewodnika wprost do kobiety. 82-latka została odnaleziona na sąsiedniej posesji. Kobieta leżała na ziemi przygnieciona metalową drabiną. Nie miała siły, aby wstać i samodzielnie wrócić do domu. Odnaleziona mieszkanka Suwałk trafiła pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego - czytamy w policyjnej relacji z akcji poszukiwawczej.

DZISIAJ GRZEJE:1.Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
2. Myśleli, że znaleźli szczeniaki labradora. Prawda okazała się ogromnym zaskoczeniem, nie wierzyli

Policjanci często korzystają z pomocy psów

Mimo że, wciąż opracowujemy nowe technologie, a metody pracy policjantów wciąż ewoluują, od setek lat najpopularniejszą, jak i najskuteczniejszą poszukiwań zaginionych osób jest wykorzystanie psów tropiących. W wielu wypadkach przynosi ono lepsze rezultaty niż wykorzystanie do poszukiwań helikopterów, które są drogie w eksploatacji. Psy szkolone są praktycznie od urodzenia i przez cały okres swojej służby, jeśli jest to możliwe, pracują z jednym opiekunem. Wykorzystuje się je także do działań operacyjnych. Ich szkolenie obejmuje rozbrajanie i obezwładnianie podejrzanych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duży pies w jednej chwili skoczył w kierunku dziecka. Sekundy później babcia musiała zareagować, wszystko się nagrało
  2. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku
  3. Wrócił do weterynarza, aby zobaczyć, co dzieje się z uratowanym przez niego pitbullem. Piękna reakcja szczeniaka
  4. Chihuahua stanęła do walki z dogiem niemieckim. Jest 30 razy mniejsza od niego
  5. Brutalny atak na koziołka w azylu. Zatrzymano podejrzaną osobę, która odcięła głowę zwierzęciu
  6. Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych

Źródło: policja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł