Pies mógł w każdej chwili dostać udaru
Źródło: facebook/ThosapornforCatandDog

Piękne zachowanie pracowników sklepu. Bezpański pies przeżył dzięki ich uprzejmości

18 Lipca 2020

Pies błąkał się po ulicach Meksyku w piekielnym upale. Temperatura ciągle wzrastała, a on nadal szukał schronienia przed palącym słońcem. Natknął się na wspaniałych i pomocnych ludzi. Wyrozumiałość pracowników sklepu uratowała mu życie.

Pies, tak jak wszystkie inne ssaki, z trudnością znosi wysokie temperatury w okresie letniej pogody. Co ciekawe, najlepsi przyjaciele człowieka dużo gorzej radzą sobie z chłodzeniem organizmu niż ich właściciele. Upały są szczególnie niebezpieczne dla szczeniaków, psów starszych oraz chorych, ponieważ grozi im wtedy zaostrzenie stanów niewydolności krążeniowej i oddechowej. Ludzie chłodzą się całą powierzchnią ciała, kiedy wydalają z organizmu pot, natomiast psy posiadają gruczoły potowe tylko między palcami. Stąd inna metoda - dyszenie, która także może okazać się niewystarczająca przy tropikalnej pogodzie. Z tego powodu psy nie powinny spędzać dużo czasu na zewnątrz, kiedy żar leje się z nieba. Niestety, najczęściej bezdomne zwierzęta nie mogą sobie pozwolić na takie luksusy, jak schłodzone schronienie.

Poruszające wideo. Pomogli psu, który wpadł pod samochód i nie mógł chodzićPoruszające wideo. Pomogli psu, który wpadł pod samochód i nie mógł chodzićCzytaj dalej

Bezdomny pies szukał miejsca, gdzie mógłby na chwilę ochłonąć

Psiak włóczył się po rozpalonych ulicach Meksyku w poszukiwaniu chłodnego schronienia, gdzie mógłby chociaż na chwilę odpocząć w spokoju. Przypadkiem natrafił na stację benzynową, skąd wiała przyjemna bryza od lodówek ze schłodzonymi napojami i mrożonkami. Zwierzak wielokrotnie pojawiał się w tamtej okolicy i proszącym wzrokiem błagał o pomoc pracowników, którzy szybko zrozumieli, że jego właściciel musiał porzucić go na pastwę losu. Nie mieli serca pozostawić go na zewnątrz, kiedy temperatury dochodziła do prawie 40 stopni Celsjusza. Pracownicy zdecydowali się zaprosić czworonoga do środka i ugościć go najlepiej, jak potrafili. Za własne pieniądze kupili mu jedzenie, picie i zabawki, które akurat można było nabyć w sklepie. Piesek przyjął pomoc ludzi z wdzięcznością, po czym położył się na chłodnej podłodze w alejce z przekąskami i głęboko zasnął. Pupil nareszcie mógł odetchnąć z ulgą. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni reakcją pracowników, którzy pokazali, że nawet taki drobny gest może nieść ratunek!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2.Pies po 5 latach spotkał się z rodziną. Nagrano reakcję labradora, ciężko się nie wzruszyć

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie zapominajmy o tym, że w ciągu dnia należy kilkakrotnie zwilżać skórę naszych pupili chłodną, ale nie lodowatą wodę, a także dopilnować, żeby nasi pupile zawsze mieli świeżą wodę w miseczce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale w kuchni jest kot. Tylko najbystrzejsze osoby są w stanie go wypatrzeć
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Golden retriever dostał nową zabawkę. Właściciel nie przewidział jego reakcji, pies rozśmieszył tysiące internautów
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Kinga Duda pojechała na luksusowe wakacje. Wiemy gdzie wypoczywa

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł